Zamknij
REKLAMA

piątek, 20.09, godz. start godz. 11:00

Od 20.09.2019 do 20.09.2019

start i meta:ogród SAPiK-u przy ulicy Kilińskiego 1

Bilety: brak

Już ósmy rok Samorządowa Agencja Promocji i Kultury zaprasza uczniów szczecineckich szkół oraz pozostałych mieszkańców naszego miasta do wspólnej jazdy rowerem wokół jeziora Trzesiecko podczas rajdu „Naokoło jest wesoło”.

Podobne inicjatywy organizowane są w wielu miastach Europy i związane są z obchodzonym 22.września Dniem bez samochodu. Jest to szczególnie ważne w ostatnich latach, gdy wszystkim coraz mocniej doskwierają zmiany klimatyczne spowodowane zanieczyszczeniem środowiska, a wdrażanie ekologicznych rozwiązań staje się wręcz koniecznością.

Nasze miasto nadąża za tymi potrzebami udostępniając mieszkańcom bezpłatną komunikację miejską oraz rowery. Tym chętniej i liczniej pragniemy zaprosić zarówno uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz wszystkich mieszkańców Szczecinka i całego powiatu w rajdzie, który odbędzie się 20.09.2019r. Startujemy o godzinie 11.00 z ogrodu SAPiK-u przy ulicy Kilińskiego 1 i tam też przewidziana jest  meta. Trasa to tradycyjnie ścieżka dookoła jeziora Trzesiecko.

Dla szkół, które zbiorą największą liczbę uczestników w swojej kategorii wiekowej zostaną przyznane atrakcyjne nagrody. Liczymy na liczny udział.


sobota, 26 września 2020