Przekonanie o istnieniu czyśćca potwierdził sobór trydencki (1545-1563) w odrębnym dekrecie podkreślającym dwie prawdy: istnienie czyśćca jako pośmiertnej kary za grzechy i to, że możemy pomagać duszom w jej skróceniu. „Katechizm Kościoła katolickiego” wyjaśnia, że „grzech ma podwójny skutek. Grzech ciężki pozbawia nas komunii z Bogiem, a przez to zamyka nam dostęp do życia wiecznego. Każdy grzech, nawet powszedni (...), wymaga oczyszczenia albo na ziemi, albo po śmierci, w stanie zwanym czyśćcowym”. W związku z tym, jak uczy Kościół katolicki, trzeba się modlić za zmarłych, aby ulżyć ich cierpieniom.
Miasto i starostwo: karetki, spór i wyrok.
JHD w celu zabezpieczenia nas przed deficytowym pomysłem planetarium, położy na stół weksel i w razie strat będzie je pokrywał z własnej kieszeni!!! Nooo Jurgen, pokaż jak sldbasz o finanse naszego miasta!
Rozumiem, że
22:43, 2025-12-09
Będzie więcej remontów dróg powiatowych.
60 mln zł, 114 gmin w zachodniopomorskim. To daje 0,5 mln na gminę czyli 3 mln na powiat szczecinecki. Za 3 mln wyremontują 2 km. Tyle w temacie.
Franciszek
21:03, 2025-12-09
Strażacy z Parsęcka i Żółtnicy dostali nowe wozy.
Auto do lansu, tego typu pojazd tylko dla PSP się nadaje i to tylko do wożenia dowódcy, dla OSP stanowczo nie, jeszcze quady im kupcie na pewno im potrzebne, kasa w błoto
Wolf
18:25, 2025-12-09
Spore: ruszyło układanie asfaltu
Koszmar koszmarów, który nie powinien mieć miejsca. Brak osoby inteligentnej do kontroli tego remontu, którego mamy dosyć. Do domu nie dojedziesz na czas, do pracy też nie, brak znaku zamknięcia drogi czy przejazdu i szukaj sobie sam jak tu się znaleźć w domu. Poniżej krytyki, szkoda słów!!!! Ale z pewnością włodarze i zleceniodawcy będą świętować a świętować Brrrrrrr
Dara
15:47, 2025-12-09