Zamknij
10
,
Rozpoczęły się prace konserwacyjne na ścieżce wokół jeziora Trzesiecko
1
,
Wiosna to dla żab czas miłosnych uniesień. Gdy tylko temperatura powietrza zaczyna rosnąć, a woda w parkowych stawach i mniejszych zbiornikach się ogrzewa, płazy budzą się do życia i ruszają na poszukiwanie partnera. Przepiękny rechot to znak, że rozpoczęły się gody.
,
„Co w lesie huczy?” to nie tylko wydarzenie edukacyjne poświęcone sowom, ale także wyjątkowa okazja do spotkania z przyrodą i zgłębienia tajemnic tych niezwykłych ptaków.
2
,
Sukces uczniów ZS Nr 6 w Szczecinku w konkursie „Las i jego mieszkańcy”
4
,
Trzy nowe obszary objęte ochroną to: Białe Torfowisko, Źródlisko Hamer i Dolina Brodka
13
,
Leśny szlak biegnący wzdłuż jeziora Trzesiecko, łączący Trzesiekę z osiedlem Świątki, doczeka się gruntownej konserwacji.
25
,
W najbliższą niedzielę, 16 marca, o godz. 14:00 na antenie TVP2 będziemy mogli zobaczyć zmagania leśników.
3
,
To prawdziwa sensacja ornitologiczna! Choć dopiero początek marca, w naszym regionie pojawił się pierwszy bocian. I to nie byle jaki – bocian czarny!
2
,
W Nadleśnictwie Leśny Dwór może gniazdować jeden z najrzadszych ptaków na Pomorzu – puchacz (Bubo bubo).
23
,
Rozpoczyna się odstrzał dzików w powiecie szczecineckim: cel i szczegóły działań
15
,
Mniej zanieczyszczeń w Trzesiecku – miasto i Lasy Państwowe realizują nowy projekt
6
,
Nieprzewidywalność dzikiej przyrody to jeden z wielu powodów, dla których warto zachować szczególną ostrożność na drodze.
,
Ornitolodzy ostrzegają, że sylwestrowa noc może być szczególnie stresująca dla ptaków. Badania pokazują, że ich aktywność w tym czasie wzrasta nawet tysiąckrotnie, a niektóre gatunki, jak gęsi białoczelne czy zbożowe, potrafią pokonać aż 500 km, uciekając od hałasu fajerwerków.
2
,
Zgodnie z przekazaną PAP informacją Lasów Państwowych, mimo iż niektóre nadleśnictwa już rozpoczęły sprzedaż świątecznych drzewek, to akcja w pełnym wymiarze ruszy od połowy grudnia. Jak wyjaśniono, jednostki LP, które sprzedają choinki nie pozyskują takich drzewek "na zapas" i mają każdorazowo określony limit ich sprzedaży, wynikający z dostępności danego gatunku na danym terenie.
3
,
Bagno Kusowo to prawdopodobnie najlepiej zachowane duże kopułowe torfowisko typu bałtyckiego w Polsce, porośnięte mszarami torfowcowymi i borem bagiennym. Szacuje się, że grubość pokładu torfu sięga tu 12 metrów.