Zamknij

Koniec z błotem i korzeniami! Tak wygląda wyremontowana ścieżka nad Trzesieckiem

09:45, 08.07.2025 Aktualizacja: 09:47, 08.07.2025
Skomentuj fot. Rajmund Wełnic / biuro prasowe Urzędu Miasta fot. Rajmund Wełnic / biuro prasowe Urzędu Miasta

Na początku wakacji dobra wiadomość dla spacerowiczów i rowerzystów – ścieżka pieszo-rowerowa po drugiej stronie jeziora Trzesiecko, od Świątek do Trzesieki, przeszła gruntowną modernizację. Ta popularna trasa, prowadząca przez leśne okolice, od lat przyciąga mieszkańców i turystów, jednak jej stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia.

Nierówności, wystające kamienie, zwężenia i kałuże po deszczu były powodem licznych skarg. W okresie intensywnego ruchu – zwłaszcza w sezonie letnim – korzystanie z niej bywało nie tylko mało komfortowe, ale i niebezpieczne.

Na szczęście, jeszcze przed wakacjami, udało się wykonać niezbędne prace. Szczecinecki ratusz porozumiał się z Lasami Państwowymi, aby – podobnie jak w przypadku drogi na Mysią Wyspę – także leśny fragment trasy wokół jeziora przeszedł lifting. Nadleśnictwo Szczecinek zleciło remont prawie pięciokilometrowego odcinka ścieżki pieszo-rowerowej.

Efekt? Poszerzenie do 2,5 metra, nowa warstwa kruszywa, starannie utwardzona nawierzchnia i usunięte przeszkody w terenie. Zlikwidowano wystające korzenie oraz zakrzaczenia, które zbliżały się do krawędzi traktu. Choć wykonawca zapowiada jeszcze kilka drobnych poprawek, ścieżka jest już w pełni przejezdna i bezpieczna. Korzystają z niej już pierwsi rowerzyści i piechurzy.

Warto podkreślić, że to droga wyłącznie dla pieszych i rowerzystów. Samochody mają zakaz wjazdu, a okolica jest monitorowana przez Straż Leśną – nieposłuszni kierowcy muszą liczyć się z mandatem.

To nie koniec prac wokół Trzesiecka. W części parkowej od Świątek do osiedla Zachód wciąż trwają zlecone przez miasto roboty modernizacyjne. Wkrótce również ta część zyska nową jakość, dzięki czemu cały pierścień wokół jeziora stanie się atrakcyjnym miejscem codziennych spacerów, treningów i rodzinnych wycieczek.

[DW]48178[/DW]

 

(źródło: UM Szczecinek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

OloOlo

3 0

Super 👍

11:17, 08.07.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XxxXxx

1 0

Wow co za ścieżka, ale pieknie wygląda na "fotoglafi, plosze pana"
Nie chciało się nawet przejść paru zdjęć porobić???🤦🤦🤦
Co za dziennikarskie dno🤦🤦🤦

12:42, 08.07.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%