Zamknij
REKLAMA

Obradowali powiatowi radni.

09.42, 24.01.2023 mg Aktualizacja: 09.43, 24.01.2023
Skomentuj fot. Piotr Rozmus
REKLAMA

Na kolejnej w tej kadencji i zarazem pierwszej w tym roku sesji spotkali się powiatowi radni. Porządek obrad liczył zaledwie kilka punktów. Dotyczyły one między innymi decyzji o dokonanie zmian w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Szczecineckiego na rok 2023, zmiany uchwały w sprawie przyjęcia „Wieloletniego Programu Inwestycyjnego Powiatu Szczecineckiego na lata 2023-2024” oraz w sprawie uchwalenia zmiany wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Szczecineckiego na lata 2023 – 2036.

Radni podjęli też szereg uchwał dotyczących decyzji na wydanie pozwolenia na zbycie nieruchomości stanowiących własność powiatu w obrębie ulicy Narutowicza w Szczecinku na poprawę funkcjonowania podmiotów sąsiadujących.

- W ostatnim czasie mieszkańcy, którzy zakupili lokale w nowopowstałym budynku wielorodzinnym wyrazili swe obawy, że przez brak ciągu komunikacyjnego od strony ulicy Narutowicza nie będą mogli bezpiecznie dotrzeć do najbliższego przejścia dla pieszych. Sprzedaż wspomnianych działek umożliwi inwestorowi wybudowanie chodnika – informuje Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego.

- Ponadto jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji starosta Krzysztof Lis uzgodnił z inwestorem, że ten na własny koszt wybuduje ciąg komunikacyjny do ulicy Wiatracznej, dzięki czemu dzieci i młodzież bez trudu dotrą do przedszkola, szkoły podstawowej czy ZST. Dodatkowo inwestor zobligował się do wybudowania placu zabaw.

Wśród podjętych podczas poniedziałkowej sesji uchwał znalazła się również ta dotycząca ustalenia regulaminu korzystania ze sztucznego lodowiska zlokalizowanego przy ZS nr 2 im. KEN. Radni zadecydowali o wprowadzeniu odpłatności za korzystanie z obiektu przez osoby powyżej 18 roku życia.

Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały: Kompleks sportowy „Moje boisko - Orlik 2012 ” obejmuje boiska sportowe wraz z lodowiskiem sezonowym przy Zespole Szkół Nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku. Został wybudowany w ramach programu „Moje Boisko - Orlik 2012 ”. W związku z przekroczeniem 10-letniego horyzontu czasowego, podczas którego samorząd zobowiązany był do utrzymania obiektu, decyzja o odpłatności za użytkowanie obiektu należy do samorządu. (…) Rada Powiatu w Szczecinku powierzyła Zarządowi Powiatu Szczecineckiego uprawnienia do stanowienia o wysokości cen i opłat albo o sposobie ustalania cen i opłat za usługi komunalne o charakterze użyteczności publicznej oraz za korzystanie z obiektów i urządzeń użyteczności publicznej Powiatu Szczecineckiego. W związku z powyższym, podobnie jak w przypadku korzystania z boisk sportowych “Moje boisko – Orlik 2012 ”, wprowadza się odpłatność za korzystanie z lodowiska ”Biały Orlik ”.

(mg)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

 AQQ. AQQ.

3 2

Mały polityczny przerywnik na temat ostatniej wypowiedzi Sikorskiego. Daje do myślenia myślącym...

https://www.youtube.com/watch?v=_ObKYPaq7_U 10:01, 24.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XyzXyz

5 0

Powiatowi bezrobotni, posiedzieli, pospali pare zloty przytulili i do domku👌 19:20, 24.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GOŚĆGOŚĆ

3 0

WIDAĆ SENNOŚĆ NA TEJ SALI I WIELKIE PRZEMĘCZENIE OD WYTĘŻONEGO MYŚLENIA.PO CO AŻ TYLU W TAK MAŁYM I BIEDNYM MIASTECZKU? 09:06, 25.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Posie dzeniePosie dzenie

2 0

Najznamienitsza fucha świata, płacą za posiedzenie sobie! 16:13, 25.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%