Zamknij
REKLAMA

Wiadomości / Z miasta

SZCZECINEK. Aktualne wiadomości z miasta i regionu. Bądź na bieżąco ze wszystkim co się dzieje w Twojej okolicy

REKLAMA
1
14:28, 31.01.2023
W ostatnich dniach minionego roku weszła w życie ustawa, umożliwiająca otrzymanie refundacji podatku VAT dla odbiorców paliw gazowych. Ma to na celu ulżenie nieco w rachunkach tym, którzy swoje gospodarstwa ogrzewają właśnie gazem. Wcześniej wsparcie otrzymały gospodarstwa, których główne źródła ogrzewania zasilane były m.in. węglem, drewnem i jego pochodnymi czy skroplonym gazem LPG. Z kolei ci wykorzystujący energię elektryczną mogą wciąż ubiegać się o tzw. dodatek elektryczny.
5
09:48, 31.01.2023
W minionym sezonie letnim amatorzy wodnych kąpieli mieli do swojej dyspozycji nie trzy – jak to było w poprzednich latach – ale jedynie dwa oficjalne miejskie kąpieliska. Ci szukający w upalne dni ochłody nad wodą, mogli skorzystać z plaży miejskiej przy ul. Mickiewicza lub tej znajdującej się na Mysiej Wyspie.
3
14:16, 30.01.2023
W miniony poniedziałek miasto wystosowało zapytanie ofertowe na wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej przebudowy obiektu przy ul. Kościuszki, zarządzanego przez SAPiK. Postępowanie w trybie zapytania ofertowego na zadanie pn. „Wykonanie kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowej przebudowy budynku SAPiKu w Szczecinku” zostało unieważnione. Powód?
21
21:56, 29.01.2023
Poznaliśmy właśnie kwotę jaką zebrano podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczecinku. Szczecinecki sztab finału podał, że konto WOŚP dzięki mieszkańcom Szczecinka zostanie zasilone kwotą nie mniejszą niż 108 445,47 PLN!
45
14:03, 29.01.2023
To jeden z najbardziej wyjątkowych styczniowych dni każdego roku. Mowa o Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która już od kilku dekad gra dla ratowania zdrowia i życia. W tym roku akcja ta została zorganizowana już po raz 31. Tym razem przebiega ona pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich — małych dużych”, a udział w niej bierze kilkaset tysięcy wolontariuszy zarówno na terenie naszego kraju, jak i poza jego granicami. Na mapie miast, które czynnie włączają się w WOŚP, znalazł się oczywiście również Szczecinek.
REKLAMA
17
08:54, 29.01.2023
Tegoroczny finał WOŚP przebiega pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Poprzedzają go akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia. Od początku swojej działalności fundacja zebrała na wsparcie polskiej medycyny ponad 1,75 mld zł i kupiła ponad 70 tys. urządzeń.
5
08:52, 29.01.2023
Zakończyła się inwestycja związana z modernizacją kotła i montażem nowego układu odpylania w kotłowni przy ul. Cieślaka. Zadanie to z pewnością nie należało do najtańszych. Było jednak ono możliwe do realizacji dzięki wsparciu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
20
15:08, 27.01.2023
Było to jedno z największych ubiegłorocznych wydarzeń muzycznych w naszym mieście. Było to zarazem pierwsze tego typu wydarzenie w kraju, dla którego areną na dwa dni stał się plac koncertowy na os. Zachód. 12 godzin muzyki na żywo, kilkanaście tysięcy osób w strefie dla publiczności (oraz tuż za ogrodzeniem placu koncertowego), rozpoznawalni polscy wykonawcy – tak w skrócie można opisać to, co działo się w pierwszy weekend lipca 2022 w naszym mieście.
33
11:35, 27.01.2023
Stale rosnące ceny na sklepowych półkach, coraz to wyższe rachunki za media i galopująca inflacja powodują, że nasze zarobki, które jeszcze kilka miesięcy temu, pozwalałaby na opłaty i zakupy, teraz coraz częściej wydają się być niewystarczające. Sytuacja ta dotyka pracowników wielu firm, przedsiębiorstw, spółek i instytucji w całym kraju. Nie inaczej jest również w Szczecinku.
21
17:00, 26.01.2023
To z pewnością dosyć niecodzienna i wyjątkowo pozytywna historia. Do pracowników Samorządowej Agencji Promocji i Kultury zgłosił się mężczyzna, który wyraził chęć przekazania „kilku” książek na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Sytuacja wydaje się nie być nadzwyczajna. Jednak zdecydowanie zrobiła się taka, gdy wspomniane przedmioty „zaparkowały” pod siedzibą SAPiKu. Okazało się, że „kilka książek” to trzy pełne palety wypełnione nowymi wydawnictwami.
REKLAMA
15
16:47, 26.01.2023
W pierwszym ogłoszonym przez miasto przetargu na remont zabytkowego dworca PKP wpłynęła jedna oferta, która znacznie przewyższała szacowane koszty tego przedsięwzięcia. Miasto zamierzało przeznaczyć na sfinalizowanie robót maksymalnie 16 mln 250 tys. złotych, natomiast oferta, która wówczas wpłynęła do ratusza, opiewała na kwotę blisko 49 mln złotych brutto. Pierwszy przetarg został unieważniony i powtórzony.
30
11:08, 26.01.2023
Na dzisiejszej (26 stycznia) sesji miejscy radni podjęli decyzję dotyczącą wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty. Zanim jednak tak się stało, pomiędzy radnymi wywiązała się gorąca dyskusja. Ostatecznie jednak uchwała została podjęta.
30
09:24, 26.01.2023
O Przedszkolu Krasnoludek i jego zawirowaniach pisaliśmy na naszych łamach niejednokrotnie. Przypomnijmy. W kwietniu minionego roku miasto rozwiązało umowę dzierżawy z Przedszkolem „Krasnoludek” mieszczącym się przy ul. Przemysłowej 5, funkcjonującym w nieruchomości będącej własnością miasta. Umowa dzierżawy dobiegła końca 31 sierpnia. Od 1 września w budynku przy ul. Przemysłowej 5 miał rozpocząć funkcjonowanie nowy podmiot. Jednak zarządzające przedszkolem odmówiły oddania obiektu.
16
01:05, 26.01.2023
Sposobów by wesprzeć działania Orkiestry jest tak dużo, jak kilometrów między Szczecinem a Rzeszowem. W dodatku wiele z nich zaskakuje kreatywnością! O takiej nietypowej propozycji poinformował właśnie burmistrz Daniel Rak.
13
22:15, 25.01.2023
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku otrzymali dwa nowe radiowozy –oznakowany oraz nieoznakowany. Pojazdy te będą niewątpliwie znacznym wzmocnieniem technicznym w codziennej służbie funkcjonariuszy na rzecz bezpieczeństwa.
REKLAMA
REKLAMA