Wiadomości Szczecinek - informacje i wydarzenia - iszczecinek.pl

Zamknij

Dodaj komentarz

Szczecinecka uczennica wśród najlepszych w Polsce. Nadia Zielonka finalistką Gigathonu

Redakcja iszczecinek.pl Redakcja iszczecinek.pl 13:11, 17.06.2026 Aktualizacja: 13:12, 17.06.2026
Szczecinecka uczennica wśród najlepszych w Polsce fot. archiwum szkoły

Ponad 15 tysięcy uczestników z całej Polski, kilka etapów rywalizacji i finał na Politechnice Warszawskiej. W tak mocno obsadzonym konkursie bardzo dobrze zaprezentowała się Nadia Zielonka, uczennica Technikum Zawodowego w Zespole Szkół Nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku.

Nadia została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego Gigathon w kategorii 16–18 lat – Matematyka i Python. Do ścisłego finału w tej grupie zakwalifikowało się tylko 20 najlepszych uczestników z kraju.

Sam konkurs nie polegał na jednorazowym rozwiązaniu testu. Tegoroczna edycja trwała blisko trzy miesiące i składała się z czterech etapów. Najpierw uczestnicy rozwiązywali testy z matematyki oraz programowania w Pythonie. Później musieli samodzielnie przygotować projekt programistyczny. Finał odbył się 13 czerwca 2026 roku na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Tam uczestnicy mieli cztery godziny na stworzenie kompletnego projektu w języku Python.

Awans Nadii do finału to wynik, który pokazuje poziom jej umiejętności. W takim konkursie nie wystarczy szkolna wiedza. Liczą się logiczne myślenie, dokładność, tempo pracy i umiejętność rozwiązania problemu pod presją czasu.

Zespół Szkół Nr 1 im. KEN w Szczecinku miał w tym konkursie szerszą reprezentację. Do trzeciego etapu zakwalifikowali się: Maja Urbanowicz, Nadia Zielonka, Kacper Szczepaniak, Kacper Klepczarek oraz Leon Walczak.

Koordynatorem i opiekunem uczniów był Marcin Piepik.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop

OSTATNIE KOMENTARZE

0%