Zamknij
REKLAMA

Pomoc w trudnej sytuacji czy niepotrzebne ryzyko, czyli wady i zalety pożyczek pozabankowych

14:45, 17.09.2021 | materiały partnera

Pożyczka pozabankowa jest fantastycznym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują szybkiej gotówki. Dzięki pożyczce pozabankowej możesz pokryć nieprzewidziane wydatki bez zbędnych formalności. Istnieje na rynku wiele podmiotów udzielających pożyczki. Aby wybrać dla siebie najkorzystniejszą ofertę, warto zapoznać się z wadami i zaletami przed podjęciem ostatecznej decyzji. Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o plusach i minusach pożyczek pozabankowych. 

Zaleta 1# Niewiele formalności i szybka decyzja o przyznaniu klientowi środków

Jedną z największych zalet pożyczek pozabankowych jest sprawny proces wnioskowania, który najczęściej nie wymaga od pożyczkobiorcy zbyt wielu formalności. W momencie, kiedy potrzebujesz szybko dodatkowych środków pieniężnych, tego rodzaju pożyczka jest zdecydowanie najlepszą ofertą na rynku finansowym. Dodatkową zaletą jest również fakt, że decyzję o przyznaniu środków otrzymasz równie szybko. Pożyczka pozabankowa to zdecydowanie świadczenie dla tych, którzy nie lubią tracić czasu. 

Wada 1# Stosowanie opłat za wydłużenie terminu płatności pożyczki

Pożyczka jest zdecydowanie zobowiązaniem, które należy spłacać w określonym terminie. Opóźnienia w spłacie są karane dodatkowymi opłatami, jeżeli jako pożyczkobiorca sprawisz, że pojawią się zaległości ratalne lub zawnioskujesz o wydłużenie terminu płatności pożyczki. Dlatego istotne jest to, by decydować się tylko na pożyczki, które jesteś w stanie ze spokojem spłacić i które nie będą zbyt dużym obciążeniem dla Twojego domowego budżetu. 

Zaleta 2# Pożyczka może być przeznaczona na dowolny cel 

Pożyczki pozabankowe mogą być przeznaczone na dowolny cel konsumpcyjny, nie musisz się nikomu ze swoich planów tłumaczyć. Interesuje Cię pożyczka na zakup nowego telewizora? A może chcesz wyremontować mieszkanie? Niezależnie od tego, jakie masz plany, sektor usług pozabankowych może zapewnić Ci dodatkowe środki finansowe, by je spełnić. 

Wada 2# Ograniczona kwota

Kolejną wadą, która sprawia, że pożyczki pozabankowe nie są produktem bez skazy, jest ograniczona wysokość dostępnej w ich ramach kwoty. Wiele firm pozabankowych pożycza nie więcej niż kilka tys. zł. Oznacza to, że ze środków pozyskanych z pożyczki pozabankowej nie można sfinansować zakupu np. nowego auta z salonu czy budowy domu.  

Zaleta 3# Szeroka dostępność

Z  pewnością jednym z kluczowych aspektów, który decyduje o popularności pożyczek pozabankowych wśród Polaków, jest ich dostępność. Ograniczone wymagania w trakcie wnioskowania sprawiają, że o dodatkowe środki pieniężne z powodzeniem mogą się starać klienci, których wnioski o kredyt gotówkowy odrzucają tradycyjne banki. Co więcej, niektóre firmy z sektora pozabankowego działają nawet zdalnie, umożliwiając dostęp do dodatkowych środków bez wychodzenia z domu.

Pożyczki pozabankowe posiadają wiele zalet oraz kilka wad, jednak ich popularność i bezpieczeństwo przemawiają za tym, że generalnie rzecz biorąc, są korzystnym produktem finansowym i skutecznym sposobem na uzyskanie dodatkowych środków. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%