Zamknij
REKLAMA

Najlepsze produkty przeznaczone do wybielania zębów?

20:06, 16.05.2022 | .
Skomentuj

Każdy pragnie cieszyć się pięknym i śnieżnobiałym uśmiechem. Uśmiech sprawia, że zyskujemy sympatię innych ludzi, jesteśmy odbierani jako osoby atrakcyjne i przyjazne. Często jednak zęby pokryte są kamieniem i mają żółty kolor. Co zrobić, aby cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem? Jakie są przyczyny gromadzenia się kamienia na zębach? Jak sobie z nim radzić? Jak wybrać odpowiedni produkt do wybielania zębów?

Kamień nazębny, żółty kolor zębów, przebarwienia – przyczyny powstania?

Odkładanie się kamienia nazębnego może być spowodowane wieloma czynnikami. Najczęstszą przyczyną jest niewłaściwa higiena jamy ustnej. Bakterie w jamie ustnej tworzą płytkę nazębną i kamień nazębny, kiedy zjadają cząstki jedzenia pozostawione na zębach. Może to prowadzić do powstawania ubytków, chorób dziąseł i próchnicy zębów.

Drugą najczęstszą przyczyną odkładania się kamienia nazębnego jest genetyka. Niektórzy ludzie mają naturalną skłonność do powstawania kamienia nazębnego, nawet jeśli regularnie szczotkują zęby i codziennie używają nici dentystycznej.

Kamień nazębny ma również tendencję do odkładania się wokół linii dziąseł, gdzie jest trudniejszy do usunięcia samym szczotkowaniem. Zwiększa to prawdopodobieństwo, że w pewnym momencie życia będziesz potrzebował profesjonalnego czyszczenia.

Niektórzy ludzie mają naturalnie żółte zęby, podczas gdy u innych z czasem mogą pojawić się żółtawo-brązowe plamy na zębach spowodowane spożywanymi pokarmami i napojami. Kolor zębów zależy od ilości melaniny (ciemnego pigmentu), która się w nich znajduje. Zęby wydają się bielsze, gdy jest w nich więcej melaniny, ponieważ pochłania ona więcej światła i odbija mniej światła niż obszary o mniejszej pigmentacji (np. szkliwo). Nadmierne spożycie fluoru w dzieciństwie może powodować fluorozę (białawe plamki) na stałych zębach przednich, ale zazwyczaj znikają one w wieku dorosłym, jeśli nie jest się stale narażonym na wysokie stężenie fluoru.

Plamy na zębach mogą być spowodowane starzeniem się, przyjmowaniem niektórych leków lub nawykami, takimi jak picie kawy lub palenie papierosów (które przyciemniają szkliwo). Niektórzy ludzie mają naturalnie ciemniejsze dziąsła niż inni, co sprawia, że ich zęby wydają się ciemniejsze - nawet jeśli są one

Domowe sposoby radzenia sobie z kamieniem nazębnym?

Istnieje kilka różnych naturalnych sposobów radzenia sobie z kamieniem nazębnym i przebarwieniami na zębach. Oto kilka wskazówek:

  1. Używaj dobrej pasty do zębów
  2. Szczotkuj zęby sodą oczyszczoną
  3. Używaj oleju kokosowego do wybielania zębów
  4. Płukać jamę ustną octem
  5. Stosować węgiel aktywowany

Od czego zależy kolor zębów?

Produkty przeznaczone do wybielania zębów?

Istnieje kilka sposobów wybielania zębów - od rozwiązań dostępnych w sklepach po profesjonalne zabiegi. Najpopularniejsze metody obejmują:

Wybielające pasty i żele do zębów. Zazwyczaj zawierają one substancje ścierne, które pomagają usunąć przebarwienia powierzchniowe, a także składniki zapobiegające powstawaniu nowych przebarwień. Wykazano, że najlepsze wybielacze usuwają przebarwienia powierzchniowe o ponad 10 odcieni w ciągu jednego tygodnia stosowania. Niektórzy dentyści zalecają stosowanie kombinacji tych produktów i profesjonalnego wybielania zębów w celu uzyskania optymalnych rezultatów.

Paski lub nakładki wybielające. Są one zakładane na zęby podczas snu i zawierają żel nadtlenkowy lub nadtlenek karbamidu (łagodniejsza forma nadtlenku wodoru). Produkty wybielające są dostępne bez recepty i na receptę. Jednym z takich popularnych i efektywnych preparatów jest Whitify System, na temat którego więcej można dowiedzieć się ze strony new-eclub.com.

Środki do polerowania/wybielania zębów. Higienistka stomatologiczna może użyć specjalnych narzędzi do wypolerowania powierzchniowych przebarwień na zębach - czasami jest to wykonywane podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym. Profesjonalne polerowanie zwykle przynosi najlepsze efekty w połączeniu z innymi metodami, takimi jak paski lub nakładki wybielające.

Jak wybrać odpowiedni i bezpieczny produkt, który sprawi, że zęby będą śnieżnobiałe?

Na rynku dostępnych jest wiele produktów do wybielania zębów, ale jak wybrać właściwy i bezpieczny produkt, który sprawi, że Twoje zęby będą śnieżnobiałe?

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest skład, powinien być naturalny i nie wywoływać niepożądanych skutków ubocznych

Produkt powinien być zatwierdzony przez Agencję ds. Żywności i Leków (FDA). Oznacza to, że został on przetestowany w celu zapewnienia, że nie zawiera żadnych szkodliwych substancji ani chemikaliów.

Bezpiecznym i w pełni naturalnym produktem jest między innymi Whitify System. Zestaw zawiera żel do wybielania o naturalnym składzie, lampę LED i nakładkę, którą mocuje się na zębach.

Jeśli interesują Cię tematy związane z uroda oraz ze zdrowym trybem życia koniecznie musisz również odwiedzić stronę fitjestgit.pl

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%