Zamknij
REKLAMA

Nowy singiel James Button Band - Cocaine Cookie

17:20, 16.01.2020 | a.d
REKLAMA
Skomentuj

Cocaine Cookie to najnowszy singiel grupy James Button Band, który właśnie ujrzał światło dzienne. Utwór opowiada o miłości do Rock'n'Rolla z wszystkimi jej atrybutami.

-Inspiracją były wszystkie znane nam pośrednio i bezpośrednio historie ludzi którzy zostali porwani przez tę muzykę. I nie chodzi tu o sympatyków czy o słuchaczy. Mamy raczej na myśli wszystkich tych rycerzy z gitarami, którzy raz zapalili się do zagranicznych nagrań i odtąd byli już zgubieni. Rozbijali swoje rodziny, nie chcieli pracować, stawali się odizolowanymi odszczepieńcami. Gdzieś w swoich klitkach wciąż grali na gitarze muzykę, która obiecywała im za dużo. Ekscentryczność często nie pozwała im współpracować i komunikować z innymi więc nie zakładali zespołów. Ideał zrodzony w ich głowach nigdy z nich nie wychodził. Kończyli gdzieś smutno, część z nich zapijała się czymkolwiek mogła, niektórzy popełniali samobójstwa. Nie mogąc dopasować się do uporządkowanego życia czuli coraz większą depresję, ale miłość do muzyki i wiara w nią, nie pozwalała im szukać innego zatrudnienia. Wiele osób zna takie historie.

-James Button Band

Muzycy z James Button Band zaznaczają, że ten utwór do hołd dla tych wszystkich outsiderów, którzy szarpiąc za struny marzyli o tym, że muzyka zabierze ich do Anglii albo do Stanów Zjednoczonych.

-Muzyka według nas to pierwsza magia, a jak to z czarami bywa, mogą odwrócić się przeciwko nam, jeśli nie mamy wystarczającej siły woli.  A mimo to pozwala się oderwać i bawić jak nigdy przedtem. To ruletka z poczuciem wolności w niesprawiedliwym świecie, gdzie ludzie się ze sobą kłócą albo prowadzą ze sobą militarne gry. Intensywnie koncertujemy od paru lat, widzieliśmy wiele zespołów, mamy wiele doświadczeń, które niekoniecznie były pełne dobra i światła. To wszystko wpłynęło na ten utwór.

Sama kompozycja to ostry, zakurzony Rock'n'Roll, który czerpie garściami z amerykańskiego brzmienia.

-Chcieliśmy nagrać pokręcony, bezkompromisowy utwór, który odda to jak podchodzimy do tej muzyki. Główny riff refrenowy zawiera 11 ścieżek gitary, nagranych na trzech różnych wzmacniaczach, w różnych odległościach od mikrofonu. Kochamy analogowe brzmienia, paramy się manualnymi rozwiązaniami i eksperymentami w studio.  Ten utwór to jedna wielka podróż po takich rozwiązaniach. Część kompozycji została nagrana w zaprzyjaźnionym studio Creazzy Records, w Mielnie. Bliskość morza zawsze wpływa doskonale na nasze samopoczucie. A tamtejsza ekipa zna nasze pokręcone pomysły. Polecamy te studio wszystkim którzy chcą mieć trochę morza w dźwiękach.  Niekonwencjonalne metody pracy przy nagrywaniu - to my. A to jest nasz nowy singiel, częstujcie się kokainowym ciastkiem - muzyczny haj to zdrowy haj. Mamy taką nadzieję – kończą muzycy.

 

(a.d)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

BrostitoBrostito

3 0

No pięknie drodzy państwo, kawał dobrej muzyki. Serdecznie pozdrawiam. 12:18, 17.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pozdropozdro

4 0

teraz to już totalnie wyglądają jak banda cyganów :D 15:20, 17.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OloOlo

2 1

Fajne klimaty. Woodstock trochę.👍 16:36, 17.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Szpagacik SarcofagoSzpagacik Sarcofago

1 0

Wesołe zdjęcie🔥Ja sobie ten Teledysk zasejwuję na Laptopie. 06:26, 21.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone