Miasto Szczecinek wesprze renowację stropu zakrystii w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Radni miejscy jednogłośnie poparli uchwałę, dzięki której na ten cel trafi 20 tys. zł z budżetu miasta. To kolejna pomoc dla zabytku, który wymaga systematycznych prac konserwatorskich.
Duży kościół, jak potocznie nazywają go mieszkańcy, od lat jest poddawany stopniowej renowacji. Tym razem wsparcie obejmie strop zakrystii – jeden z elementów wymagających pilnych działań. Prace obejmą demontaż kasetonów, konserwację belkowania oraz kasetonów, a także ich ponowny montaż. Roboty rozpoczną się niebawem i potrwają do 20 grudnia.
Całość przedsięwzięcia kosztować będzie około 65 tys. zł. Warto podkreślić, że kilka dni wcześniej podobną kwotę – również 20 tys. zł – na ten sam cel przeznaczył Powiat Szczecinecki, o czym już informowaliśmy. Dzięki połączeniu sił samorządów i wkładu parafii możliwa jest realizacja tego zadania.
Świątynia z charakterystyczną iglicą, górującą nad Szczecinkiem, to nie tylko najważniejszy obiekt sakralny w mieście, ale także jeden z jego symboli. Regularne wsparcie lokalnych samorządów pozwala stopniowo zatrzymywać proces niszczenia i przywracać kościołowi dawną świetność.
Mikołaj 13:15, 27.09.2025
Jeszcze niech grzybowi toruńskiemu dorzucą,gnojowi wiecznie mało
Taks 16:19, 27.09.2025
Trochę kultury człowieku, dla Ciebie nic nie przedstawia wartości ,choć wątpię czy rozumiesz co się do Ciebie mówi.!!!8
Zz19:22, 27.09.2025
*%#)!& cwela toruńskiego ,pijawkę na sercu Polski,ślepego gnoja 🤣
Zgredy 16:50, 27.09.2025
Na pare desek i trochę wkrętów może wystarczy
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz