Zamknij
REKLAMA

Planujesz zakupy w Black Friday? Uważaj na sztuczki sprzedawców!

11:47, 28.11.2019 | Sieć Portali / UOKiK
Skomentuj
Obraz gonghuimin468 z Pixabay
REKLAMA

Osoby planujące zakupy w Black Friday powinny uważać. Sprzedawcy stosują nie zawsze uczciwe metody, by zachęcić do kupienia swoich produktów.

Black Friday czyli Czarny Piątek to dzień, kiedy wiele sklepów i punktów usługowych oferuje atrakcyjne zniżki. Coraz częściej promocje trwają cały weekend lub nawet tydzień. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ostrzega jednak, by nie dać się zaślepić pozornym okazjom i uważać w czasie zakupów.

[ZT]19004[/ZT]

Urzędnicy przygotowali specjalny poradnik, w którym przypominają podstawowe zasady dotyczące zakupów w sklepach stacjonarnych i internetowych (patrz tutaj). W przypadku tych pierwszych warto pamiętać, że jeśli cena na metce jest niższa niż przy kasie, mamy prawo zapłacić za towar tę bardziej korzystną dla nas kwotę. W przypadku drugich cenną informacją jest natomiast to, że zakupiony towar można zwrócić bez podania przyczyny (o ile nie był używany) w ciągu 14 dni.

Na dzień przed Black Friday UOKiK razem z Europejskim Centrum Konsumenckim poprowadzi natomiast internetowe seminarium poświęcone sztuczkom stosowanym przez sprzedawców. Wskazówki będzie można uzyskać tutaj 28 listopada, od godz. 12:00.

(Sieć Portali / UOKiK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

W@SP[email protected]

3 0

Black Frajerday czyli polowanie na łosi... 14:04, 28.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA