Tragiczny finał nocnych poszukiwań nad jeziorem Baczyno. 51-letni mieszkaniec gminy Grzmiąca wszedł do wody po północy i zniknął pod jej powierzchnią. Mimo akcji ratunkowej nie udało się go odnaleźć w nocy. Ciało mężczyzny zostało znalezione dopiero po wznowieniu działań w poniedziałek.
Do zdarzenia doszło w poniedziałek po północy. Zgłoszenie trafiło do służb od członka rodziny, który otrzymał od 51-latka niepokojącą wiadomość. Wynikało z niej, że mężczyzna zamierza wejść do jeziora.
- Mężczyzna będąc w kryzysie emocjonalnym o swoich zamiarach poinformował członków rodziny a ta zaniepokojona jego działaniem powiadomiła niezwłocznie służby ratunkowe dzwoniąc o godzinie 00:30 na numer alarmowy.
-poinformowała asp. szt. Anna Matys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku.
Zaalarmowane służby niezwłocznie udały się we wskazane miejsce i rozpoczęły swoje działania.
Na miejsce natychmiast skierowano policję oraz służby ratunkowe.
Jeszcze podczas dojazdu funkcjonariusze zauważyli mężczyznę w jeziorze. Znajdował się kilkadziesiąt metrów od brzegu. Warunki były bardzo trudne – noc, ograniczona widoczność i brak odpowiedniego sprzętu uniemożliwiły natychmiastowe podjęcie go z wody.
Zanim na miejsce dotarły kolejne jednostki wyposażone w łódź ratowniczą, 51-latek zniknął pod powierzchnią.
Do działań skierowano kilka zastępów straży pożarnej, policję oraz ratowników WOPR. Przez kilka godzin przeszukiwano jezioro i jego brzegi.
Akcja prowadzona była w nocy i przy bardzo ograniczonej widoczności. Około godziny 4:00 działania przerwano – bez rezultatu.
Poszukiwania wznowiono w poniedziałek przed południem. Tym razem służby wykorzystały specjalistyczny sprzęt.
Przy użyciu sonaru zlokalizowano ciało mężczyzny w wodzie. Tragiczny finał potwierdził najgorszy scenariusz.
Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policja oraz prokuratura.
OSP21:54, 20.04.2026
OSP do likwidacji.
Członek OSP10:18, 21.04.2026
Dlaczego? Proszę uzasadnij swoją wypowiedź.
Piotr11:21, 21.04.2026
Takie Twoje hasło jest niskich lotów i zero w nim racji bytu - szkoda komentować a może masz kompleks pesymistycznego myślenia.
Bolo 22:12, 20.04.2026
OSP robi dobrą robotę
Gość 08:31, 21.04.2026
OSP ma strój, deskę, szkolenie i oświetlenie i co? Widzieli go w wodzie żywego i nic😬
Iron10:59, 21.04.2026
Na swój sposób robią robotę i to bez dyskusji, nie każde OSP a niekiedy PSP dysponuje sprzętem specjalistycznym ratownictwa wodnego czy podwodnego. Byłeś na miejscu, że komentujesz tak nieobiektywnie
Nic22:20, 20.04.2026
No właśnie nic nie robią.
Psy23:46, 20.04.2026
Jak to jest mozliwe ze w sytuacji w ktorej tonie człowiek służby robią sobie kilkugodzinną przerwę
Ix 05:07, 21.04.2026
Ano w nocy to jest możliwe
Ower11:27, 21.04.2026
Po pierwsze człowiek nie tonie tyle godzin - piszesz bzdury. Nie zapominaj, że jeszcze jest dojazd a gość nie współpracował ze służbami. Twoja ocena i komentarz wynika z braku wiedzy w przedmiocie prowadzonych tam działań.
Pozostałe komentarze
Ja22:54, 20.04.2026
Wiadomo kto to?
Asd22:57, 20.04.2026
*%#)!& albo *%#)!& albo jerzy.
A może 23:22, 20.04.2026
A może ktoś mu pomógł ?
Drugie dno 07:34, 21.04.2026
Nie znacie drugiego dna tej historii.
Rutkowsky 10:29, 21.04.2026
Ty znasz
Gość 08:08, 21.04.2026
Marzenia się spełniają
.....djsk10:40, 21.04.2026
Widomo kto to ?
...11:00, 21.04.2026
Topielec
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz