Zamknij
REKLAMA

Pomoc dla 70 osób z Ukrainy. Rusza powiatowy program

14.59, 07.06.2022 mg Aktualizacja: 18.15, 24.08.2022
Skomentuj
REKLAMA

Zgodnie z decyzją radnych i przyjętą podczas ostatniej sesji uchwałą Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie będzie realizowało na terenie naszego powiatu projekt pod nazwą „Pomoc osobom uciekającym przed wojną w Ukrainie”. Program ten działał będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Oś priorytetowa VII Włączenie społeczne, Działanie: 7.6 Wsparcie rozwoju usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym.

Z programu docelowo będzie mogło skorzystać 70 osób ukraińskiego pochodzenia, w tym również dzieci. Właśnie ogłoszony został nabór uczestników, którzy chcieliby skorzystać ze wspomnianej formy pomocy.

- Celem projektu jest realizacja kompleksowej i interwencyjnej pomocy dla osób uciekających przed wojną w Ukrainie, które przybyły do Polski od 24 lutego br. mającej na celu wspieranie procesu ich ochrony na terenie Polski i integracji w szczególności w zakresie: zapewniania pomocy prawnej, psychologicznej, zatrudnienia osoby posługującej się językiem ukraińskim/tłumacza – informuje Małgorzata Kubiak-Horniatko, dyrektor PCPR.

- Projekt obejmuje też zapewnienie asystenta integracyjnego opracowującego indywidualną ścieżkę integracji społecznej wspierającej w kontaktach z instytucjami i sytuacjami życia codziennego, organizowanie i finansowanie kursów lub innych form kształcenia, w tym nauki języka polskiego, organizację opieki nad dzieckiem i młodzieżą, osobą wymagającą wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, zajęcia i warsztaty integracyjne.

Wspominany program będzie realizowany do końca października 2023 r. Udział w nim jest bezpłatny, a o zakwalifikowaniu decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Portal dla Ukraińców w Polsce

(mg)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (8)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


AnnaAnna

9 4

Ostatnio tak z koleżanką rozmawiałam i przyszły przemyślenia i doszlyysmy do wniosku śpimy w swoich łóżkach mamy dom , mieszkanie , rodzinę nie musimy chować się po piwnicach i uciekać z dziećmi do obcego kraju bez niczego i nie znając nikogo i języka, oczywiście są ludzie wyrachowani stawiają warunki mieszkaniowe i bytowe ale to zawsze jest jakiś procent takich osób zawsze powtarzam dobro wraca i warto pomagać bo nigdy nie wiadomo co nas spotka 22:55, 07.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Gosc Gosc

0 0

Już przestałeś pisać ze maski i szczepionki szkodzą, a zaczęłes szczuć na uchodźców.
Polacy są odporni na kacapskie manipulacje. 20:41, 15.06.2022


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


NickNick

0 0

Lepsze jest twoje bycie kacapską onucą nawołującą do nienawiści wobec uchodźców? 22:34, 17.06.2022


Stop cenzurzeStop cenzurze

0 0

Tylko zdrajcy, dywersanci i osoby wyzbyty z polskiej tożsamości wydają pieniądze polskiego podatnika na pomoc dla kraju, którego władze wyznają neonazistowsko-banderowską ideologię i zaprzeczają ludobójstwo wołyńskiemu! Paście, paście a zrobią nam Polakom powtórkę Ludobójstwa!
P.S. kasowanie postów prawdy nie zmieni. 18:10, 25.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PytankoPytanko

0 0

Co to za regulamin macie w idezinfo, który łamie konstytucyjne prawo wolności słowa? Może z Rosji? 18:12, 25.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%