Zamknij
REKLAMA

Lions Club po raz kolejny wesprze obywateli Ukrainy

09.32, 07.11.2022 Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe Aktualizacja: 09.33, 07.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

To nie pierwszy raz, kiedy Lions Clubs International wesprze obywateli Ukrainy. Na mocy porozumienia z Powiatem Szczecineckim i Szczecinecką Fundacją na Rzecz Osób Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych do uchodźców zostanie skierowana pomoc, która obejmie ok. 3 tys. pakietów żywnościowych.

Lions Clubs International nikomu specjalnie przedstawiać nie trzeba, to międzynarodowa organizacja dobroczynna powstała w 1917 roku w USA. Liczy około 1,5 mln członków i jest obecna w ponad 200 krajach na całym świecie.

Lions Club Szczecinek założony został w 2008 roku i od tej pory realizuje projekty wspierające lokalną społeczność. Szczecineccy „Lioni”, których prezydentem jest Radosław Bielicki od dawna współpracują z Powiatem Szczecineckim m.in. wspierając Hospicjum im. św. Franciszka z Asyżu, szczecinecki szpital, czy właśnie uciekających przed wojną obywateli Ukrainy. 

W kwietniu szczecinecki Lions Club wsparł samorząd powiatowy w przygotowaniu schroniska przy ul. Artyleryjskiej w Szczecinku na wypadek konieczności przyjęcia kolejnych uchodźców, przekazując 50 łóżek z materacami i pościelą, stoły oraz krzesła. Ponadto organizacja dostarczyła do Schroniska Młodzieżowego w Szczecinku biurka, komputery i stół do ping-ponga, z których korzystały ukraińskie dzieci. Tym razem „Lioni” we współpracy z Powiatem Szczecineckim i Szczecinecką Fundacją na Rzecz Osób Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych, przekażą uchodźcom ok. 3 tys. pakietów żywnościowych.

W piątek (4 listopada) prezydent Lions Club Szczecinek Radosław Bielicki, starosta Krzysztof Lis,  prezes Szczecineckiej Fundacji na Rzecz Osób Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych Katarzyna Oleś oraz kierownicy GOPS-ów i MOPS-ów z terenu powiatu szczecineckiego, spotkali się, aby omówić szczegóły współpracy, tak aby rzeczona pomoc żywnościowa została zorganizowana szybko i sprawnie.

W skład wspomnianych pakietów żywnościowych wejdą m.in.: mąka, olej roślinny, kasza, cukier, mleko, płatki śniadaniowe, makaron, konserwy, herbata, kawa, kakao, sól i majonez.  Ich koszt to ponad 150 tys. zł, które Lions Club Szczecinek pozyskał od Lions Clubs International Foudation. Porozumienie w sprawie współpracy zostanie parafowane już w przyszłym tygodniu.

[ZT]30084[/ZT]

 

(Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

PlPl

9 1

A może by tak wesprzeć głodujących obywateli polskich żyjących w nędzy i niedostatku bez dachu nad głowa bo jest ich wcale nie mało! 10:26, 07.11.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TALTAL

4 1

Przykro mi, obywali Polskich nikt nie będzie wspierał, są osobami drugiego sortu, według zasady za wolność waszą i naszą, czyli interes Polski i Polaków na dalszym planie. Tak było i będzie, rządzący nienawidzą Polaków,Polacy nienawidzą samych siebie, kochają obcych. 11:18, 07.11.2022


REKLAMA
0%