Zamknij
REKLAMA

To już pewne. Na stacjach zapłacimy nawet po 9 złotych za litr

13.50, 25.11.2022 D.W. Aktualizacja: 15.03, 25.11.2022
Skomentuj Fot. Michał Osiecki
REKLAMA

Na świecie brakuje oleju napędowego, więc trzeba będzie płacić za niego więcej. Zmiany szykują się już od nowego roku. Co mówią eksperci?

Średnie ceny paliw w Polsce wciąż utrzymują się na bardzo wysokim poziomie, ale widać minimalne spadki. Dotyczą one zarówno ON, PB95 i gazu LPG.

- Jak wynika z analiz serwisu e-petrol.pl, ceny paliw w ostatnich siedmiu dniach zanotowały spadek. Olej napędowy, który kosztował średnio 7,84 zł za litr, teraz jest wyceniany na 7,79 zł. Inne paliwa również potaniały

- czytamy na Wirtualnej Polsce.

Ale będzie drożej

Tak podaje z kolei money.pl. Informują oni, że najprawdopodobniej zapasy oleju napędowego oraz opałowego w Stanach Zjednoczonych są na najniższym poziomie od czterech dekad o tej porze roku.

- Nie lepiej sytuacja wygląda w Europie Zachodniej. Według prognoz zapasy sięgnęły minimum w tym miesiącu i należy spodziewać się dalszych spadków do marca - czytamy.

Pewne jest więc, że sytuacja ta odbije się też polskich kierowcach. Poza tym, od nowego roku "odejdzie" tarcza antyinflacyjna, co najprawdopodobniej również doprowadzi do dużych roszad cenowych. Prognozuje się, że ceny mogą wzrosnąć nawet o ponad złotówkę. To będzie oznaczać, że za litr zapłacimy minimum 9 złotych. 

(D.W.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Ona onaOna ona

4 0

Agenda... I wielki reset wystarczy się zapoznać i będzie wszystko jasne że to jest zaplanowane. Zwykły człowiek ma nic nie mieć i być szczęśliwym natomiast elyta😉 będzie nadal korzystać ze wszystkiego. 16:33, 25.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

On  on ...On on ...

2 0

Dobra zmiana tłucze Polski Ład jak widać , słychać i czuć. Dobrze to już było a teraz to dopiero będzie . . . . . . ale przegwizdane. Czas na rowery . Kto na nich głosował ????? Teraz to nikt się nie przyznaje. 16:59, 26.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%