Zamknij
REKLAMA

Oprogramowanie sprzedażowe dla firm

11:17, 30.10.2020 | r.
Skomentuj materiał partnera

Informatyczny system sprzedażowy to w dzisiejszych czasach obowiązkowe narzędzie pracy. Warto zadbać aby było optymalne oraz aby wspierało również inne dziedziny naszej działalności.

Sprzedaż to nie wszystko

            Organizacje zajmujące się sprzedażą, muszą realizować swoje działania w ramach bardzo ścisłych uwarunkowań prawnych. Obowiązki ewidencyjne są jasne i bardzo restrykcyjne. Kary za odstępstwa surowe. Po osiągnięciu określonej skali biznesu operowanie bez stosownego zaplecza w postaci oprogramowania sprzedażowego staje się nie tylko nielegalne ale i niemożliwe. Sprzedaż to jedna z dziedzin każdego przedsiębiorstwa, warto zadbać o to aby wszystkie obszary efektywnie ze sobą współpracowały. Z pomocą przychodzą systemy informatyczne wspierające poszczególne obszary działalności organizacji. Są to t.zw. systemy dziedzinowe.

Czym są systemy dziedzinowe?

            Systemy dziedzinowe, to samodzielne i niezależne systemy informatyczne, które koncentrują się na usługach z określonego obszaru. Przy właściwej integracji, będą one konsumowały lub produkowały informacje dla innych systemów (w tym ERP). Wdrożenie ściśle dopasowanych do potrzeb organizacji systemów dziedzinowych i właściwa ich integracja z systemem ERP, przenosi przedsiębiorstwo do najwyższej klasy cyfryzacyjnego wyścigu. Dobór systemów dziedzinowych i sprawne przeprowadzenie integracji będzie dużym wyzwaniem dla każdego przedsiębiorstwa. W większości przypadków okaże się, że moduły dziedzinowe, oferowane przez dostawcę ERP nie zaspokajają unikalnych potrzeb organizacji i nie umożliwiają kreowania przewagi konkurencyjnej. W takiej sytuacji należy sięgnąć po rozwiązania wyspecjalizowanych dostawców rozwiązań informatycznych w danych obszarach funkcjonowania przedsiębiorstw. Do najbardziej popularnych systemów dziedzinowych możemy zaliczyć :

  • System sprzedaży POS – program sprzedażowy do sklepu,
  • System magazynowy WMS – logistyka magazynowa,
  • System transportowy SOT – logistyka transportu,
  • System CRM – zarządzanie relacjami z klientami,
  • Systemy raportowe i analityczne – BI.

Dostawca systemów dziedzinowych

W przypadku poszukiwań systemów umożliwiających realizowanie kluczowych obszarów przedsiębiorstw, takich jak; produkcja, magazynowanie, transport oraz sprzedaż ofertą warta uwagi jest oferta ITCenter Obok obsługi informatycznej firm, czy wdrożeń systemów klasy ERP znajdziemy tu długą listę rozwiązań dziedzinowych wspierających działanie przedsiębiorstwa w różnych branżach. Z pewnością wiele organizacji może być zainteresowanych:

System POS

Ze względu na uwarunkowania prawne, cały czas najpopularniejszym systemem dziedzinowym jest system POS. Jest to oprogramowanie do realizowania sprzedaży detalicznej, które obsłuży wszystkie urządzenia niezbędne w codziennej pracy sklepu, takie jak kasy i drukarki fiskalne, wagi czy inwetnaryzatory.  Dobry program sprzedażowy nie tylko skróci czas obsługi ale zapewni szereg dodatkowych korzyści dla organizacji. Integracja z dostawcami urządzeń i systemów współistniejących będzie tu ważną zaletą. Odpowiednio dobrane urządzenia peryferyjne zapewnią nieprzerwaną prace sklepu ale i pomogą zadbać o właściwy wizerunek w oczach klientów. Ergonomia i wygoda klientów oraz personelu sprzedażowego jest wyjątkowo ważna. Obsługa w sklepie musi przebiegać sprawnie ale i możliwie przyjemnie. Klienci, którzy decydują się na zakupy w sklepie stacjonarnym a nie za pośrednictwem Internetu, mają ku temu swoje indywidualne powody. Organizacja, która nie zadba o sprawność i wygodę zakupów właśnie poprzez wdrożenie wydajnego systemu POS, nie będzie w stanie budować przewago konkurencyjnej na rynku.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA