Zamknij
REKLAMA

Jak odpowiednio dobrać żuraw?

13:43, 12.06.2020 | r.
Skomentuj

Niezależnie od tego, czy mowa o kupnie, czy wynajmie żurawi wieżowych, powinny one zostać dobrane zgodnie z warunkami panującymi na placu budowy.

Co może przynieść niedostosowanie się do tego zalecenia? Problemy z realizacją poszczególnych działań, w najgorszym razie uniemożliwiające dalsze prace. W jaki sposób można tego uniknąć? Zapraszamy do zapoznania się z niniejszym artykułem, w którym znajdziecie kilka porad na ten temat.

Doprecyzowanie potrzeb

Zasadniczo firmy zajmujące się zintegrowanymi usługami w budownictwie, zapewniają co najmniej kilka modeli żurawi.  Ich przeznaczenie, konstrukcja i indywidualne parametry zależne są od wybranego wariantu. Tylko wtedy, gdy klient jest w stanie dokładnie określić potrzeby danego placu budowy, możliwe jest znalezienie tego odpowiedniego.

Żurawie wieżowe grupowane są przez poszczególne klasyfikacje, a te najważniejsze dotyczą miejsca instalacji mechanizmu obrotowego maszyny. Równie istotny jest rodzaj montażu, podstawy oraz wysięgnika.

Dostępne rodzaje żurawi wieżowych

Żuraw dolnoobrotowy zdolny jest do obracania się wraz z wysięgnikiem. W górnoobrotowym natomiast mechanizm obrotowy znajduje się w górnej części maszyny, przez co wykorzystuje tylko wysięgnik.   Jeśli chodzi o podstawę, permanentnie zamontowana charakteryzuje żurawie stacjonarne.  Mobilne z kolei dzielą się między innymi na kołowe i szynowe. W przypadku instalacji wyróżniamy te, które nie wymagają użycia dźwigów pomocniczych oraz te ich wymagające.

Parametry

Parametry wpływają na funkcjonalność żurawi  na danym placu budowy. Wyróżniamy udźwig maksymalny (Qmax), maksymalną wysokość unoszenia wysięgnika (HpMax), maksymalną długość (LwMax) oraz udźwig końca wysięgnika (Qmin). Przedsiębiorstwa budowlane powinny dysponować mniejszymi żurawiami, o wadze do 3 ton. Co więcej, chociażby na polskich placach budowlanych często spotkać można również modele 12-tonowe.

Podsumowanie

Stosując powyższe wskazówki i korzystając z usług sprawdzonego przedsiębiorstwa zajmującego się kompleksową obsługą inwestycji budowlanych, można być pewnym, że zarówno wynajem, jak i zakup żurawi wieżowych będzie pomyślny. Szczególnie, gdy omawiana firma oferuje dostarczenie zamówienia na wybrane przez klienta miejsce, z uwzględnieniem możliwości montażu i demontażu.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

Camilla KarlsenCamilla Karlsen

0 0

WITAJ; Czy potrzebujesz pożyczki?
Udzielamy pożyczek dla osób fizycznych: pożyczki osobiste na cele konsumpcyjne, pożyczki mieszkaniowe, spłaty kredytu, spłaty zadłużenia (w celu zebrania wszystkich długów w jednym kredycie), pożyczki studenckiej, pożyczki na sfinansowanie zakupu samochodu.

Potrzebujesz pożyczki na sfinansowanie swojego projektu?
Możemy wesprzeć cię pożyczką na realizację twoich projektów, takich jak: budowa twoich domów, biur, gospodarstw rolnych, a także finansowanie twoich projektów turystycznych, twojej firmy lub projektu, na który potrzebujesz finansowania zewnętrznego.

Potrzebujesz funduszu inwestycyjnego?
Możemy inwestować w twoje duże projekty. Jest to zarezerwowane dla firm poszukujących inwestorów do finansowania swoich projektów badawczych, projektów nieruchomości, przejęć i innych potrzeb biznesowych.

WYBIERZ NAJLEPSZE OPCJE POŻYCZKI TERAZ !!! Aby uzyskać więcej informacji na temat naszych usług, skontaktuj się z nami za pośrednictwem tego adresu e-mail: [email protected]

Co oferujemy;
Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi kredytowe, zarówno pożyczki zabezpieczone, jak i niezabezpieczone, konsolidację zadłużenia i wiele innych po bardzo rozsądnych cenach.

NOVA GLOBAL FINANCIAL SERVICES jest spółką zależną jednej z najsilniejszych grup finansowych w Europie i na świecie z dużym kapitałem. NOVA GLOBAL FINANCIAL SERVICES realizuje strategię bycia obecnym tam, gdzie jest wzrost, łączenia klientów z możliwościami, które stwarza, pomagania firmom w rozwoju, ekonomii prosperowania i realizacji indywidualnych ambicji.

Wyślij prośbę o pożyczkę teraz !!
Imię i nazwisko: Camilla Karlsen (Loan Center Officer)
Adres kontaktowy: [email protected] 23:24, 14.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA