Zamknij
REKLAMA

Jak przyspieszyć proces rekrutacyjny

13:13, 26.05.2022 | .
Skomentuj

Nadal w niektórych firmach panuje przekonanie, że procesem rekrutacji może się zająć prawie każdy. Zdarza się nawet, że kierownicy sami umieszczają oferty pracy na serwisach rekrutacyjnych, licząc na to, że idealny kandydat pojawi się lada chwila, a wtedy wystarczy tylko przeprowadzić z nim rozmowę i go zatrudnić. Zwykle jednak kończy się to fiaskiem. Nierzadko też zadaniem tym obciąża się zespoły kadrowe, które zazwyczaj nie posiadają szerokiej wiedzy na temat rekrutacji. Jest to dla nich dodatkowy obowiązek, który powoduje opóźnienie realizacji innych projektów – zwłaszcza, że osoby te nie mają doświadczenia i podstawowej wiedzy na ten temat. Zwiększa to poziom frustracji zarówno u pracowników, jak i kierownictwa. Firma marnuje w ten sposób czas i pieniądze. 

Można tego wszystkiego uniknąć, korzystając z pomocy profesjonalistów - agencji headhunterskiej. Tworzą ją eksperci od procesów rekrutacyjnych. Mają oni wieloletnie doświadczenie i rozległą wiedzę na temat. Niektóre agencje prowadzą rekrutacje w wielu branżach. Są też jednak takie, które skupiają się na rekrutacjach SEO/SEM i digital marketerów. Przykładem takiej agencji HR jest Veritas Recruitment. Skupienie się na wąskiej niszy pozwala weryfikować kompetencje pracowników już na etapie wstępnym. Pozwala to nas szybszy przebieg rekrutacji oraz skuteczność w znalezieniu kandydata.

Dzięki skutecznej rekrutacji Twoja firma zyska profesjonalnych pracowników, którzy będą budować pozytywny wizerunek firmy. Zamiast marnować czas, pieniądze i nerwy, zaufaj ekspertom. Nic nie tracisz – jeśli rekrutacja się nie powiedzie, agencja rekrutacyjna powtarza proces i otrzymuje pieniądze dopiero po wykonaniu swojego zadania.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%