Zamknij
REKLAMA

Czy zakupy leków i suplementów diety w aptekach internetowych są bezpieczne?

10:04, 07.12.2021 | .
Skomentuj

Od lat ciągle wzrasta wartość nabywanych leków oraz suplementów diety online. Część osób zastanawia się jednak, czy takie zakupy rzeczywiście są bezpieczne oraz w jaki sposób upewnić się, że nabędą one farmaceutyki z zaufanego źródła. Jak się okazuje, najlepszym sposobem na to jest zakup w legalnych aptekach. W jaki jednak sposób upewnić się, że dana apteka internetowa funkcjonuje zgodnie z prawem i tym samym zagwarantować sobie pełne bezpieczeństwo zakupów?

Jak rozpoznać legalną aptekę?

Na szczęście dla samych pacjentów rozpoznanie takiego podmiotu nie jest trudne. W Polsce jest ich około 150, gdyż każda legalna apteka internetowa, musi ona identyfikować się odpowiednim symbolem. To logo składające się z poziomych pasów w odcieniu zielonym i jednym szarym, wraz z przecinającym krzyżem w kolorze białym znajdującym się delikatnie po lewej stronie. Nie jest to jednak wszystko. Po kliknięciu logo potencjalny klient ma być przekierowywany do dokumentu, dzięki któremu może sprawdzić zezwolenie na prowadzenie działalności przez dany podmiot.

Jeśli więc na stronie apteki brakuje takiego logotypu lub nie przekierowuje on użytkownika do wspomnianego dokumentu, wówczas warto zachować zasadę ograniczonego zaufania i skorzystać z oferty innego podmiotu. Jak jednak wspomnieliśmy wcześniej, w Polsce działa naprawdę wiele aptek internetowych, co pozwala na to, aby dokonywać zakupów leków i suplementów diety w sposób maksymalnie bezpieczny.

Dlaczego nie kupować farmaceutyków z niezaufanych źródeł?

Pozostaje jeszcze pytanie, dlaczego zdecydowanie należy unikać transakcji leków i suplementów diety ze źródeł takich jak fora czy wiele aukcji internetowych. Powód jest prosty: w takiej sytuacji klient nie ma pewności co do składu preparatu i jego pochodzenia, co może wiązać się z poważnym niebezpieczeństwem stosowania takich preparatów. 

Takiego ryzyka nie można bagatelizować. Leki z niepewnego źródła to przede wszystkim możliwość przyjęcia produktów z zanieczyszczonymi składami, w tym nawet składnikami potencjalnie niebezpiecznymi. To poważne ryzyko i to nie tylko dla zdrowia, ale wręcz dla życia. Dlatego też dla bezpieczeństwa swojego oraz bliskich osób, zdecydowanie zaleca się kupowanie leków właśnie w legalnych aptekach internetowych, oczywiście poza punktami stacjonarnymi.

Poza bezpiecznym procesem nabywania trzeba pamiętać dodatkowo o prawidłowym stosowaniu. Niezbędne jest więc stosowanie się do ulotek dołączonych do produktów, a w przypadku dłuższego przyjmowania konsultacja z lekarzem lub farmaceutą.
Jak widać kupowanie leków oraz suplementów diety online jest bezpieczne, oczywiście o ile korzysta się z oferty sprawdzonych i w pełni legalnie działających aptek internetowych. Nie jest to jednak trudne, gdyż w naszym kraju działa wiele tego typu podmiotów, funkcjonujących zgodnie z zasadami prawa i tym samym bezpiecznych dla klientów.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%