Zamknij
REKLAMA

Kolagen dla kobiet - jaki wybrać?

10.38, 05.12.2022 . Aktualizacja: 10.38, 05.12.2022
Skomentuj

Wiele kobiet szuka sposobu na zachowanie pięknej skóry, włosów, paznokci, tak aby wyglądać młodo na każdym etapie swojego życia. Chociaż nie da się zatrzymać czasu, to można zrobić wiele, aby jego wpływ na wygląd naszego ciała był jak najmniejszy. Już od dłuższego czasu mówi się o zbawiennym wpływie kolagenu, który jest nawet określany mianem “białka młodości”. Trzeba przyznać, że to określenie jest jak najbardziej trafne, ponieważ jest on głównym budulcem skóry i w dużej mierzę odpowiada on za jej stan. Ma także wpływ na włosy i paznokcie, a także na stawy, chrząstki, czy też ścięgna. Co więcej, jego znaczenie jest szczególnie duże, ponieważ wraz z wiekiem, organizm znacząco ogranicza swoje zdolności produkcyjne kolagenu, a w wyniku tego procesy starzenia się postępują. Nic więc dziwnego, że różnego rodzaju preparaty kolagenowe stale zyskują na popularności. Jednak jest ich tak wiele, że ciężko zdecydować się na jakiś konkretny. Zatem co warto wiedzieć o kolagenie, aby wybrać właściwy dla siebie preparat?

Forma kolagenu ma znaczenie

Chociaż pozytywny wpływ kolagenu na organizm człowieka został potwierdzony naukowo, to warto pamiętać, że nie w każdej formie. Uznaje się, że za najbardziej skuteczną formą kuracji kolagenowej jest przyjmowanie go doustnie. Odżywki kolagenowe występują często pod postacią proszku, który należy rozpuścić w wodzie lub innym płynie, a następnie spożyć. Jednak dlaczego właśnie taka forma suplementacji jest najbardziej odpowiednia?

Wszystko z uwagi na… Rozmiar cząsteczek kolagenu. Ten jest białkiem, które posiada bardzo złożoną strukturę. Spożycie go doustnie, zapewnia odpowiedni proces wchłaniania, gdzie w układzie pokarmowym, organizm jest w stanie odpowiednio rozłożyć te cząsteczki i rozprzestrzenić po organizmie wedle faktycznego zapotrzebowania. Natomiast różnego rodzaju kremy, czy też maście kolagenowe, nie są w stanie zapewnić takiej samej skuteczności. Wszystko z uwagi na rozmiar cząsteczek, które są zbyt wielkie, aby przecisnąć się przez skórę i dostać do środka naszego organizmu.

To wszystko powoduje, że coraz więcej kobiet decyduje się właśnie na odżywki kolagenowe, których suplementacja przynosi faktyczne korzyści. Szukając wartościowych preparatów, warto wybierać sprawdzone firmy, które od wielu lat są dostępne na rynku i posiadają szeroką ofertę. Przykładem może być sklep SFD, gdzie dostępny jest duży wybór nie tylko odżywek kolagenowych, ale także wszelkiego rodzaju innych suplementów diety.

Co jest jeszcze istotne przy wyborze odżywki kolagenowej?

Wybierając najlepszą odżywkę kolagenową dla swojego organizmu, warto wziąć także pod uwagę skład konkretnego preparatu. Jest to ważne, ponieważ wiele suplementów posiada wzbogacone składy, które także są ważne dla skóry, włosów i paznokci, a także poprawiają wchłanianie samego kolagenu. Dzięki temu suplementacja okaże się po prostu bardziej skuteczna. Zatem jakie składniki są także pożądane?

 

  • Witamina C - jest ona niezbędna do produkcji kolagenu. Ponadto ma ona wpływ na stan włókien kolagenowych, a jako silny przeciwutleniacz, jest po prostu pożądana w codziennej diecie.

 

  • Biotyna - jej innymi nazwami są witamina B7 lub witamina H, która posiada także nazwę podobną do tej przyznanej kolagenowi - witamina młodości. Wpływa korzystnie na kondycję włosów, skóry i paznokci, a także jest potrzebna do prawidłowego przyswajania witaminy C. To jednak tylko przykłady jej właściwości.

 

  • Kwas hialuronowy - wspomaga wchłanianie cząsteczek kolagenu i jest niezbędny do wiązania wody w skórze. Jest obecny w każdym żywym organizmie, jednak wraz z wiekiem jego ilość ulega obniżeniu. Z tego powodu warto, aby znalazł się także w odżywce kolagenowej.

Przykładem preparatu, który posiada bogatą formułę, a tym samym wartościowy skład, jest Collarose Alldeynn, a jest dostępny m.in. w sklepie SFD. Jego unikalna formuła pozwala kompleksowo zadbać o skórę, włosy i paznokcie, a przede wszystkim jest stworzony z myślą o kobietach. Warto rozważyć tę odżywkę kolagenową, gdy szuka się wartościowego suplementu diety tego rodzaju.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%