Zamknij
REKLAMA

Amerykański żołnierz pisze, że Cię kocha, a następnie prosi o pieniądze? Uważaj, to może być oszust

08:45, 14.02.2020 | KWP
Skomentuj
REKLAMA

Ze względu na święto zakochanych, uważajmy na to, z kim rozmawiamy przez internet. Oszuści są bezlitośni, nawiązują kontakt z samotnymi osobami, przedstawiając się jako żołnierz amerykańskiego wojska będący na misji, a gdy zdobędą zaufanie swojej potencjalnej ofiary, proszą o pieniądze na drogi bilet lotniczy, aby spotkać się ze swoją połówką i rozpocząć wspólne życie. Niestety, gdy zakochana ofiara przeleje pieniądze na konto oszusta, zostaje bez ukochanego i środków pieniężnych na koncie.

Oszuści nie mają żadnych skrupułów. Popularną metodą wśród przestępców jest oszustwo na tak zwanego „amerykańskiego żołnierza". Oszust wyszukuje w internecie samotne osoby, po czym nawiązuje z nimi kontakt. Posługując się zdjęciami z internetu, przedstawia się jako amerykański żołnierz, który aktualnie jest na misji poza granicami swojego kraju. Oszust poprzez regularny kontakt i przedstawienie fałszywych historii z życia zdobywa zaufanie ofiary, a następnie prosi o pomoc finansową na zakup biletu lub bardzo drogie leczenie. Gdy ofiara oszustwa prześle pieniądze na konto przestępcy, zostaje bez ukochanego i bez pieniędzy.

Przypominanym, że o wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast poinformować Policję, korzystając z numeru alarmowego 112.

Pamiętajmy także o tym, aby zachować szczególną ostrożność w kontaktach z osobami poznanymi w internecie, ponieważ nie mamy żadnej pewności, kto znajduje się po drugiej stronie monitora.

(KWP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

YY

1 0

Trzeba uważać bo *%#)!& nie sieją oni się po prostu rodzą 12:07, 14.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZdrastwujtieZdrastwujtie

6 0

JA TOŻE amerykańskij aficjer! Ty urze krasiwaja! Ja hociu s taboj spotkać się. U mienia dziengów mnogo!Pozdrawlaju iz chołodnowo Sybiraa :) 12:52, 14.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DarioDario

2 0

No cóż tępych strzał nie brakuje 22:37, 14.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DarioDario

3 0

Jakim tk trzeba być idiot.ą zeby na takie teksty się nabierać 22:39, 14.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DarioDario

1 0

Powinien być rankinking takich id.iotow a najgorsza melepeta powinna bulic do konca życia na prawników innych melepetow nabierajacych sie 22:45, 14.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA