Zamknij
REKLAMA

Tydzień Modlitwy za Uchodźców - Umrzeć z nadziei

10:08, 29.09.2020 | r.
Skomentuj fot.Pixabay
REKLAMA

Do 4 października trwa Tydzień Modlitwy za Uchodźców. Jest to inicjatywa włoskiej wspólnoty Sant'Egidio, która podjęta została przez Kościół na całym świecie.

W Polsce patronuje jej Rada ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek przy Konferencji Episkopatu Polski, której przewodzi bp Krzysztof Zadarko - biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Również w naszej diecezji odbędą się specjalne nabożeństwa, których charakterystyką jest to, że odczytywane są podczas nich imiona konkretnych osób, które straciły życie próbując dostać się do Europy.

W Szczecinku nabożeństwo odbędzie się w piątek, 2 października, o godz. 17.30 w kościele Mariackim.

(r.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

E.D.E.D.

0 0

Modlitwa tak, ale gdzie czyny? Jak Polska pomogła uchodźcom którzy umierali na morzu, tracili tam swoje dzieci i tak bardzo się bali, a teraz niektórzy z nich żyją zamknięci za drutami i są dziesiątkowani przez epidemię, przemoc i nadal nie mają perspektyw? Tylko Niemcy pomogły uchodźcom tak naprawdę. Jestem z nich dumna. Na razie ci uchodźcy się dopiero uczą, ale zaraz będą Niemcami i będą pracowali na chleb. I o to się módlmy, by bogaty świat umiał się podzielić. A nie -jak Polska- wybierał patałachów buńczucznych pajaców grozy... i swe bogactwo tracił.... Ten rząd powinien siedzieć w więzieniu, cały ten rząd, to jest rząd pychy, buty i arogancji, mają ludzi za nic i jawnie to pokazują. Tak mi wstyd za ten kraj, za naszą głupotę, tak bardzo... 20:28, 14.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%