Zamknij
REKLAMA

SuperKoderzy z SP 6 będą mieli nowy sprzęt

06:28, 25.06.2020 | r.
Skomentuj
REKLAMA

Z ponad 1200 zgłoszeń z całej polski Szkoła Podstawowa nr 6 im. Zdobywców Wału Pomorskiego jest jedną ze 140 szkół, które zwyciężyły w tegorocznej rekrutacji do Programu Fundacji Orange. #SuperKoderzy to program edukacyjny przeznaczony dla uczniów klas 4-8, w którym poznają oni świat nowych technologii poprzez naukę podstaw robotyki i programowania.  

Fundacja Orange w ramach grantu zapewnia fundusze na zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych niezbędnych do prowadzenia zajęć w ramach ścieżki  #SuperKoderzy Majsterkowi­cze 2.0. Wspiera również merytorycznie nauczyciela prowadzącego zajęcia. W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach informatyki, uczniowie będą mieli możliwość rozwijać swoją kreatywność, logiczne myślenie i umiejętności współpracy w zespole poprzez programowanie. Inicjatorką działań, dzięki wsparciu dyrektor szkoły - Danuty Wachowicz- Kram, jest Agnieszka Sroka, nauczycielka informatyki w SP6. Jednym z warunków przyznania grantu było przygotowanie wniosku pokazującego, że uczniowie są gotowi na wejście w świat nowoczesnych technologii XXI wieku.

Grant ten wpisuje się w politykę edukacyjną miasta. W tym roku szkolnym wszystkie szkoły podstawowe, którego organem prowadzącym jest Miasto Szczecinek, zostały doposażone zestawami robotów edukacyjnych. oraz możliwością uczenia się zainteresowanych uczniów  popularnych języków programowania na platformie edukacyjnej.

Być może w młodych programistach rozbudzą się przyszłe zainteresowania zawodowe. Programista to przecież zawód przyszłości.

O tym, jak radzą sobie #SuperKoderzy jako programiści i robotycy ze szczecineckiej "Szóstki", poinformujemy od września wraz z nowym rokiem szkolnym.

(r.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA