Zamknij
REKLAMA

Sportowy SOSW Szczecinek

08:27, 23.09.2021 | Katarzyna Wilczyńska
Skomentuj fot. Paweł Czupiel
REKLAMA

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Szczecinku nowy rok szkolny zaczął na sportowo. W szkole prowadzone są  zajęcia w ramach sekcji lekkoatletycznej i piłki nożnej - treningi  prowadzone przez trenerów i instruktorów UKS Victoria Szczecinek.  Kolejny już rok szkoła bierze udział
w programie ministerialnym, teraz pod nazwą: „Sprawny Niepełnosprawny z Lotto”. W ramach tego programu działa grupa cheerleaderek „Dziewczyny na medal” oraz prowadzone są zajęcia z fitness dla dziewcząt. Wszystkie treningi odbywają się kilka razy w tygodniu na obiektach sportowych SOSW Szczecinek oraz na  stadionie lekkoatletycznym przy ZS nr 6 w Szczecinku.

Wszelkie zajęcia sportowe stanowią nieocenioną formę rehabilitacji dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, wspomagają ich rozwój, korzystnie wpływają na sprawność fizyczną i odporność. Jednocześnie młodzi sportowcy przygotowują się do zawodów regionalnych i ogólnopolskich w ramach Olimpiad Specjalnych.

Choć to dopiero początek roku szkolnego dzieci brały już udział w rajdzie rowerowym dookoła jeziora Trzesiecko, odbył się turniej tenisa stołowego chłopców. Na początku października uczniowie SOSW -  zawodnicy UKS Victoria Szczecinek, wyjadą na obóz sportowy do Ustronia Morskiego, gdzie oprócz treningów czeka na nich wiele atrakcji i dobrej zabawy.

(Katarzyna Wilczyńska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

SZPAGACIK +++SARCOFASZPAGACIK +++SARCOFA

0 0

MIASTO JEST BEZPIECZNE I WYSPORTOWANE WIEC POSZERZAMY JE ELEGANCKO DALEJ 🙂🙄🙂!!! SA POWODY DO RADOSCI I JEST WIELE PLANOW O KTORYCH NA PEWNO BEDZIE GLOSNO JUZ NIEDLUGO I ROSNIEMY W PIORA I SILE I WSZYSCY JESTESMY CORAZ BOGATSI!!! 17:00, 27.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%