Zamknij
REKLAMA

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 6 w Szczecinku wzięli udział w Pomorskim Biegu Przełajowym

08:47, 23.09.2020 | Agnieszka Jaćkowska
Skomentuj fot. Agnieszka Jaćkowska
REKLAMA

18 września, już po raz  trzeci, uczniowie z Zespołu Szkół nr 6 w Szczecinku wzięli udział w  Pomorskim Biegu Przełajowym organizowanym  w Czarnem przez Stowarzyszenie „Brygada Inki” przy wsparciu Nadleśnictwa Czarne Człuchowskie.

Na początku uczczono 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Goście honorowi walczący na Kresach Wschodnich: kpt. Jan Bielenink oraz ppor. Włodzimierz Mikuć wypuścili w niebo dwa białe gołębie symbolizujące pokój. W ten sposób zwrócili się z jasnym przekazem do dzieci i młodzieży – Nigdy więcej wojny!

Organizatorzy w przemyślany sposób połączyli sportową rywalizację młodych i nieco starszych ludzi z elementami patriotycznymi. Po zawodach dzięki spotkaniom z żołnierzami AK, przy swojskim posiłku zjedzonym na świeżym powietrzu wspominano bohaterów z Kresów Wschodnich. Wszyscy uczestnicy biegów zasłużyli na uznanie, zwyciężcy na gratulacje, a nauczyciele i dyrektorzy szkół na podziękowania za zaangażowanie i zachęcanie swoich wychowanków do wzięcia udziału w zawodach.

Puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników wręczali oprócz naszych bohaterów między innymi: Pomorska Wicekurator Oświaty Anna Gańska-Lipińska, Marcin Brodalski - asystent rzecznika rządu Piotra Müllera, Bartosz Wiktorczyk - asystent Wicewojewody Pomorskiego Mariusza Łuczyka, Zastępca Dyrektora RDLP w Szczecinku Tomasz Tomecki, radna Sejmiku Wojewódzkiego Marianna Kaczyńska, asystentka Posła na Sejm RP Aleksandra Mrówczyńskiego.,

Patronat honorowy nad III Pomorskim Biegiem w Czarnem objął Poseł na Sejm RP, Piotr Müller. Jak co roku patronat medialny objął koszaliński oddział „Gościa Niedzielnego”.   Naszą drużynę reprezentowali  uczniowie  z klasy II Liceum Sportowego z edukacją ochrona p.poż.i ratownictwo:  Nikola Murawska ,  Nikola Cuper, Szymon Ryło, Natalia Czerwińska, Michał Kaszubowski, Aleksandra Sikorzyńska ; z klasy I Liceum Sportowego  z edukacją ochrona p.poż. i ratownictwo : Mateusz Świtek, Oliwia Talkowska, Rafał Jonczyk, Dawid Giłka ; z klasy I Technikum Leśnego: Mikołaj Kawalec , Wiktor Himkowski, Jakub Szwałek , Anna Krzeska, Nikola Rudakow.

W kategorii chłopców uczniów szkół średnich o profilu mundurowym   I miejsce zajął Szymon Ryło z klasy II  oraz  Oliwia Talkowska z klasy I Liceum Sportowego z edukacją ochrona p.poż. i ratownictwo. Z Technikum Leśnego I miejsce zajęli : Nikola Rudakow ucz. klasy I oraz Mikołaj Kawalec również ucz. klasy I. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wolą walki , ukończyli bieg za co otrzymali pamiątkowe medale z wizerunkiem wybitnego Żołnierza Niezłomnego, gen. bryg. Aleksandra Krzyżanowskiego „Wilka”. Opiekunem młodzieży był pan Jacek Bindas.

Po zakończonych zawodach delegacje udały się pod tablicę upamiętniającą Żołnierzy Niezłomnych oraz Leśników z Pomorza, aby złożyć tam wiązanki kwiatów.

(Agnieszka Jaćkowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

olaola

1 2

A gdzie maseczki?! 18:15, 23.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA