Zamknij
REKLAMA

ZUS: sale obsługi klientów w poniedziałki będą czynne od godz. 8.00 do 17.00

21:45, 16.11.2021 | PAP
Skomentuj fot. iszczecinek.pl
REKLAMA

Od 22 listopada w każdy poniedziałek sale obsługi klientów w ZUS będą od godz. 8.00 do 17.00, godzinę krócej niż dotychczas - poinformował we wtorek rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Paweł Żebrowski. Skrócony czas urzędowania będzie obowiązywał do 31 marca 2022 r.

Zmiana - jak przekazał rzecznik - podyktowana jest m.in. sytuacją epidemiologiczną w kraju.

W pozostałe dni tygodnia, czyli od wtorku do piątku, sale obsługi klientów w ZUS będą czynne tak jak do tej pory, w godzinach od 8.00 do 15.00.

ZUS zachęca do korzystania też z innych formach kontaktu. W dni powszednie od godz. 7.00 do godz. 18.00 działa Centrum Obsługi Telefonicznej, dostępne pod numerem (22) 560-16-00 i adresem e-mail [email protected]

Żebrowski wskazał też, że wnioski i dokumenty można przesyłać przez całą dobę za pomocą Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Z pracownikami swojego oddziału ZUS można też konsultować się podczas e-wizyty, czyli wideorozmowy przez internet. Należy ją umówić przez stronę www.zus.pl/e-wizyta.

Rzecznik przypomniał, że system e-wizyt oferuje możliwość umówienia się na spotkanie w kilku obszarach tematycznych. Można porozmawiać z ekspertami o sprawach związanych m.in. z emeryturami i rentami, prowadzeniem firmy, wypłatą zasiłków. Na takim spotkaniu istnieje również możliwość potwierdzenia profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Aby można było odwiedzić ZUS online, wystarczy komputer lub smartfon z kamerką i mikrofonem.

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%