Wiadomości Szczecinek - informacje i wydarzenia - iszczecinek.pl

Zamknij

Dodaj komentarz

"Wapna" zmieniają się z dnia na dzień. Widać już nowe brzegi i oczyszczone zbiorniki

Redakcja iszczecinek.pl Redakcja iszczecinek.pl 11:35, 14.05.2026 Aktualizacja: 11:37, 14.05.2026
5 "Wapna" zmieniają się z dnia na dzień. Widać już nowe brzegi fot. Marcin Szydlik / Wapna nie do poznania. Z dnia na dzień widać coraz większe zmiany

Jeszcze kilka miesięcy temu teren tzw. Wapien przy ul. Narutowicza w Szczecinku był mocno zarośnięty, zaniedbany i praktycznie niedostępny. Dziś miejsce zmienia się z tygodnia na tydzień, a mieszkańcy coraz częściej zatrzymują się przy ogrodzeniu i obserwują postęp prac. Widać już wyraźnie nowe zarysy brzegów, oczyszczone zbiorniki i wyrównane nabrzeża.

Choć początkowo wielu mieszkańców sądziło, że prace ograniczą się jedynie do wycinki krzaków i uporządkowania terenu, zakres robót okazał się znacznie większy. Na miejscu nadal pracuje ciężki sprzęt, a teren przechodzi kolejne etapy zmian.

Obecne działania obejmują między innymi regulację linii brzegowych, pogłębianie i bagrowanie zbiorników. 

– Trwają prace związane z porządkowaniem terenu przy ulicy Narutowicza. Wykonawca usunął zakrzaczenia, wywroty i wyłomy drzew. Roboty obejmują również uregulowanie linii brzegowych, pogłębianie i bagrowanie zbiorników oraz uporządkowanie i zagospodarowanie terenu wokół zbiorników wodnych.

– mówi Mateusz Sienkiewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

  Docelowo brzegi mają zostać obsadzone rodzimą roślinnością odporną na zmienne warunki wodne i klimatyczne.  

Prace prowadzone są także na osiedlu Świątki, vis a vis Zespołu Szkół nr 6. Tam skala robót jest jednak znacznie mniejsza. Chodzi o dwa niewielkie stawy, które również zostaną oczyszczone i uporządkowane.

– W ramach umowy planowane jest jeszcze porządkowanie terenu i wykonanie nasadzeń.

– dodaje Mateusz Sienkiewicz.

Na realizację całego zadania miasto pozyskało 1,59 mln zł z funduszy unijnych dla Pomorza Zachodniego za pośrednictwem Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty.

Mieszkańcy pytają już jednak o kolejny etap inwestycji, czyli budowę zapowiadanej strefy chilloutu. Na razie miasto skupia się na uporządkowaniu i przygotowaniu terenu. Oficjalnego terminu rozpoczęcia budowy infrastruktury rekreacyjnej jeszcze nie podano, ale już dziś widać, że teren przechodzi ogromną metamorfozę.

Docelowo Wapna mają stać się zieloną przestrzenią do wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców i przyjezdnych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (5)

krskrs

3 4

przykład jak lekką ręką można zniszczyć siedlisko tysiecy ptaków, zeby jaśnie panujący miał gdzie usiąść.

11:46, 14.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:2
Odpowiedz

MARS NA wasMARS NA was

0 1

Niech się ono jego, bo c.h.u.j wie jak cię nazywać nie martwi o muszki i ptaszki jak p....ojebane lewaki. Bardziej powinniscie się martwić o hurtowo zabijane nienarodzone dzieci.

12:42, 14.05.2026

gośćgość

0 0

...bo oczywiście nie można się martwić o jedno i drugie. Wbrew pozorom, teren został biologicznie zdewastowany na wiele lat.

12:51, 14.05.2026

Mieszkaniec miastaMieszkaniec miasta

1 0

Tylko jeszcze jedno pytanie ,żeby tylko nie zapomnieli wygospodarować miejsca na parking (strzeżony) a żeby ul Kaszubska nie zamieniła się w giełdę samochodową Dziękuje

12:20, 14.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

MietekMietek

0 0

A jaka tam ryba była. Liny po 3 kg. Szczupaki ładne.

12:37, 14.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%