Szczecinecki ratusz wystawił na sprzedaż budynek dawnego Nadleśnictwa przy ulicy Kościuszki. Cena wywoławcza wynosi 3,5 mln zł. Chodzi o jedną z większych miejskich nieruchomości w tej części miasta – z dużą działką, zapleczem magazynowym i lokalizacją kilka minut od jeziora Trzesiecko.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"9656"}
Decyzja o sprzedaży dojrzewała od miesięcy. Już w styczniu radni zgodzili się na zbycie nieruchomości w drodze przetargu. Teraz magistrat uruchomił formalną procedurę i szuka inwestora, który zdecyduje się zagospodarować teren.
Na działce o powierzchni około czterech tysięcy metrów kwadratowych stoi dawny biurowiec Nadleśnictwa Szczecinek o powierzchni ponad 1,5 tysiąca metrów kwadratowych. Obok znajdują się jeszcze magazyn i mniejszy budynek gospodarczy. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza tu zarówno usługi, jak i zabudowę wielorodzinną.
Historia tej nieruchomości zaczęła się dla miasta w 2019 roku, kiedy Szczecinek odkupił budynek od Lasów Państwowych. Początkowo samorząd miał wobec tego miejsca konkretne plany. Do dawnej siedziby Nadleśnictwa Szczecinek miała przenieść się Samorządowa Agencja Promocji i Kultury.
Szybko jednak okazało się, że adaptacja typowego biurowca do działalności kulturalnej pochłonęłaby ogromne pieniądze. Budynek był w niezłym stanie technicznym, ale wymagał kosztownej przebudowy i dostosowania do nowych funkcji.
W międzyczasie zmieniła się sytuacja lokalowa miasta. Organizacje pozarządowe trafiły do dawnej szkoły przy ulicy Armii Krajowej, a SAPiK przygotowuje się do przeprowadzki do modernizowanego dworca kolejowego.
Przez ostatnie lata budynek przy Kościuszki nie stał pusty. Miasto wykorzystywało go doraźnie między innymi jako miejsce tymczasowego pobytu dla uchodźców z Ukrainy.
Dziś jednak utrzymywanie tak dużego obiektu przestało mieć dla samorządu większy sens. Urzędnicy uznali, że lepiej sprzedać nieruchomość i oddać ją w ręce prywatnego inwestora.
To może być jedna z ciekawszych transakcji na lokalnym rynku nieruchomości w ostatnim czasie. Zwłaszcza że podobnie położonych terenów – dużych, wolnych i blisko centrum – w Szczecinku zwyczajnie już niewiele zostało.
Ktoś 12:14, 08.05.2026
Spokojnie bracia URBANIAK zarobią znowu krocie
asd12:25, 08.05.2026
te a ktoś pytał właścicieli jak jakoś w tych blokach ? bo ja się tyle nasłuchałem że bym tego nie kupił za więcej jak 3500zł/m²
zyg12:28, 08.05.2026
NO MUSI BYĆ na pensję dla *%#)!& Aby nadal mógł udawać że coś umie i coś robi.
Normalnie nasz Dyzma - o tym gościu to powinien być dokument - jak żyć jak król nic nie robiąc.
Piotrzebny nam on jak 5 koło u wozu a koszt to ok 1milion zł (czyli pieniądze których 90% z was nigdy nie zobaczy) za kadnecję
Hahaha13:36, 08.05.2026
Kupili za 1.3 mln, a chcą sprzedać po zrujnowaniu za 3.5 ? Remont tej ruiny pochłonie z 6 mln zł. Chyba szkodzi im czterodniowy tydzień pracy, za dużo wolnego i przetlenienie wchodzi, reakcja organizmu na świeże powietrze.
Pozostałe komentarze
Stefan12:10, 08.05.2026
Nowy blok będzie
V12:26, 08.05.2026
niestety ale te budynki to było GOOD na 10 lat wstecz - dziś jest energooszczędność bardzo ważna (albo jak nie to płać) Da się to od zewnątrz ocieplić ?
g-a14:04, 08.05.2026
Sprzedadzą jeżeli ktokolwiek będzie to chciał kupić.
HardyD15:50, 08.05.2026
Zmieni pod warunkiem kupna. Plany były niczym metro w Warszawie i damski ch .. wyszedł. Przemienią na chatki, to musowo będzie zrobione dodatkowe rondo.
Ciekawe....19:14, 08.05.2026
Ile jest strat na działkach przejętych - sprzedanych.. Na działkach słusznych, wybranych... w odwodzie jeszcze na Kilńskiego b.dawny SAPIK "z kłódką na bramie"
Mone t19:29, 08.05.2026
Oby tylko nie zburzyli,to piękna budowla przedwojenna
do burmiszcza!06:14, 10.05.2026
Jurek, weź już wypier.....a do Włoch na emeryture
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz