Zamknij

Minister zdrowia: w pierwszej kolejności do "otwarcia" jest handel

12:46, 21.01.2021 Aktualizacja: 07:40, 22.01.2021
Skomentuj PAP PAP

Z punktu widzenia epidemicznego w pierwszej kolejności do "otwarcia" jest handel - wyjaśnił w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. Zapewniał, że rząd chce podejmować decyzje wychodzące naprzeciw oczekiwaniom społecznym, ale tłumaczył zarazem, że trudno przewidzieć scenariusz rozwoju epidemii.

Minister zdrowia w TVN 24 podkreślił, że choć w Polsce sytuacja epidemiczna jest stabilna, to jednak w krajach europejskich sygnały są zupełnie inne - zaostrzanie ograniczeń i eskalacja zachorowań.

Zapytany, czy jego zdaniem fala pandemiczna przetaczająca się przez Europę może trafić do nas, przyznał, że jest takie ryzyko. "Trudno przypuszczać, żeby Polska była zieloną wyspą, podczas gdy granice na wirusa raczej szczelne nie są" - dodał.

W jego ocenie, przez najbliższe tygodnie w kraju nadal występować będzie trend, jak to ujął, "spadkowo-stabilizujący", co jest także skutkiem obostrzeń wprowadzonych po świętach. Jak zaznaczył, musi jednak patrzeć również na sytuację w innych państwach i trudno mu przewidzieć, czy bardziej prawdopodobny jest scenariusz spadku czy wzrostu zakażeń.

Niedzielski zapytany, czy myśli o odmrażaniu gospodarki i życia społecznego, wyjaśnił, że rząd cały czas o tym myśli i chce podejmować decyzje wychodzące naprzeciw oczekiwaniu społecznemu. "Z drugiej strony jeżeli doprowadzimy do tego, że przegrzejemy i pozwolimy trzeciej fali wystartować z tego poziomu, na którym jesteśmy, czyli 8-10 tys. zakażeń tygodniowo, to szczyt tej fali wyjdzie poza okolice 30 tysięcy" - podkreślił. Tego, jak dodał, system opieki zdrowotnej nie wytrzyma.

Jak wskazał minister, z punktu widzenia epidemicznego w pierwszej kolejności do otwierania jest handel. Priorytetem, jak mówił, są też szkoły. Jak wyjaśnił, kolejnych - po powrocie do nauki stacjonarnej klasach I-III - decyzji dotyczących szkół można spodziewać się najwcześniej na początku lutego.

Autorka: Agnieszka Ziemska

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(7)

GieniuGieniu

10 9

Kto słucha tego psychopaty. On i Morawiecki to słupy, ich celem jest zniszczenie Polski. Idzie im całkiem nieźle, już wysłali na tamten świat ok. 50 tys. Polaków.

13:05, 21.01.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarianMarian

10 2

Niech sobie podają terminy jakie chcą. Ludzie w końcu przejrzeli na oczy. #otwieraMY

14:57, 21.01.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObywatelObywatel

9 1

Marionetki chcą zachować resztkę twarzy. Zobaczyli,że ludzie się otwieraJĄ mając głęboko w poważaniu ich idiotyczne zalecenia,to teraz otwierać będą. Markety pełne, a te intelektualne dziewice nie skalane myśleniem pozamykali siłownie i restaurację ???? Kto chory chodzi do siłowni, czy restauracji, albo wybiera się na stok i nocuje w hotelu. Przecież to się kupy nie trzyma. W UK powstały badania mówiące,że właśnie w marketach ludzie się zarażają w największym stopniu.

15:16, 21.01.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ale jaja !Ale jaja !

8 0

Zaskakujące informacje dochodzą z Izraela. Kraj będący światowym liderem w ilości zaszczepionej przeciw COVID populacji, przeżywa właśnie nagły wzrost ilości zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Konkluzja może być taka, że szczepionki nie są tak skuteczne jak zachwalała to firma Pfizer.

17:55, 21.01.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RpRp

2 0

Słaby przegrywa Silny wygrywa

20:08, 21.01.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EdyEdy

3 0

Wyolbrzymianie przypadków "zakażeń ..... - Przypadkowe? Komu i czemu to służy?
Teorie spiskowe czy odkrywane fakty?
SĄDOWY WYROK dla Billa Gatesa i Georga Sorosa oraz 12 Etapów Zaprowadzania NWO na Świecie
https://www.youtube.com/watch?v=1uB5kh0Py8I&fbclid=IwAR26ORoRHFkQuFqQ6NBAYp5WWAD3yHxcjwlvSCkcVIBJUBblj8MDVpKE5MY

21:16, 21.01.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SzczepicSzczepic

5 0

JEŻELI NIEZASZCZEPIENI STWARZAJĄ ZAGROŻENIE DLA ZASZCZEPIONYCH TO JAKIM CUDEM SZCZEPIONKA JEST SKUTECZNA?

21:19, 21.01.2021
Odpowiedzi:2
Odpowiedz

ObywatelObywatel

2 0

100/100
Pozdrawiam myślących !!

00:14, 22.01.2021

GoscGosc

0 2

Wróć do szkoły, takie rzeczy są tłumaczone na lekcjach biologii w podstawówce. Wiedza powszechnie dostępna dla przeciętnie inteligentnego użytkownika internetu.

08:23, 22.01.2021


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

To był koncert pełen serca i wdzięczności.

Jak patrzę na te komentarze, pod jednym, drugim artykułem, to szkoda mi słów na część mieszkańców co tu komentują. Wszystko tylko im nie pasuje, albo za głos o albo nie to miejsce albo *%#)!& ktoś dostał. Ludzie opamiętajcie się. Jak to miasto ma tętnic życiem skoro wg komentarzy to sami starzy tetrycy tu żyją. Do organizatorów, chciałbym Wam również podziękować, bo inicjatywa godna pochwały, upamiętniając człowieka, który dla Szczecinka robił sporo, choć nie koniecznie chciał być gwiazdą.

Szczecinek

20:01, 2025-07-11

To był koncert pełen serca i wdzięczności.

Człowieku nie da się czytać twoich wypocin, agitacja pre-wyborcza na radnego trwa w najlepsze, wszyscy zasłużeni to głównie on i jego rodzina, la bidon skończ bo to jest nie smaczne, całe szczęście ostatnio zebrałeś kilka głosów kandydując na radnego co pokazało czego nie powinieneś robić, niestety dalej w to brniesz. Adam i Maciej mieli fajną inicjatywę, i to oni byli pomysłodawcami a z tego opisu wynika że był jeszcze on najważniejszy co ciągał za sznurki la ważniak, co jak grał na gitarze to fałszował tak że uszy więdły.

La Skończ Już

18:44, 2025-07-11

Tytoniowy biznes rozbity. Akcja Straży Granicznej

Brawo SG zero litości dla bydła

50cent

18:39, 2025-07-11

Słupki, szlaban i zakaz wjazdu. SzSM działa

Jest proste rozwiązanie,jak wszyscy działkowcy zrezygnują z działek to zarządcy działek od razu zrobią drogę dojazdową z asfaltu bo poczują stratę kasy

MOHER

18:24, 2025-07-11

0%