Blisko 3 km będzie miała nowa ścieżka rowerowa, która zostanie wybudowana wzdłuż małej obwodnicy Szczecinka (DW-172). Szacuje się, że inwestycja pochłonie ponad 2 mln zł. Miasto na ten cel otrzyma dofinansowanie w wysokości 85% z Urzędu Marszałkowskiego. Docelowo ścieżka ma połączyć Szczecinek z Parsęckiem.
O szczegółach mówi Maciej Makselon, zastępca burmistrza Szczecinka.
Dyrektor muzeum bez kolejnej kadencji.
Order Obywatela Włapko się kłania
Tadeusz...
13:16, 2025-12-31
Sylwestrowy apel strażników miejskich
Apelować to można ale lepiej weźcie się za gościa, który notorycznie rozjeżdża trawnik na placu winnicznym. Jakby mógł to zaparkowałby w środku domu.
Marko
13:05, 2025-12-31
Dyrektor muzeum bez kolejnej kadencji.
Rewolucja zjada własne dzieci.
Mieszkaniec
12:15, 2025-12-31
Dyrektor muzeum bez kolejnej kadencji.
R.I.P. 😭
Oj jaka szkoda
12:09, 2025-12-31
4 5
Potrzebna ta sciezka jak swini siodlo,tyle chodnikow w miescie wymaga remontu,chociazby na starej koszalinskiej,nogi mozna polamac i kolka w wozkach,ale co tam,szlachta tamtedy nie chadza,wiec kogo nie boli temu powoli.
3 1
Przejedź się rowerem to zobaczysz jak się fajnie jeździ teraz po tej ścieżce także
1 3
Bo lepiej wozić dupe samochodzikiem niż rowerem, nie?
3 5
Tak, tak. Grunt to wierzyć, jak ta ścieżka będzie potrzebna dla wielu mieszkańców. Potem referować odpowiednio "podnieconym" głosem, że Jesionoas ma przemyśleć sprawę i machnie drogę do Parsęcka. Oczywiście nie można zapomnieć o promotorze Jakubie, który ze Szczecina zabiegał... bardzo. Bo pieniądze z dotacji trzeba wydać, nie ważne, jaka jest logika tego wydawania. A i dobrze wiedzieć, że i ze Szczecina można coś robić dla domu.
0 0
W D mam kto... Ścieżka jest potrzebna. Jeśli będzie asfaltowa to z pewnością będzie wykorzystywana przez wielu. Nie dawno uczyłem syna jeżdzić na rowerze. Znajdź w tym mieście prosty i bezpieczny odcinek drogi asfaltowej w którym można nauczyć dzieciaka jeździć, taki żeby rower na czterech kołach co chwila nie stawał bo koło zawisa z powodu nie równości. Trenowałem pod krono co do przyjmności nie należało.
6 0
Do gwdy wielkiej ścieżkę rowerową przydałoby się zrobić
4 0
Coś mi się nie zgadza. Jak była robiona obwodnica Trzesieki, TO WYKONANO ŚCIEŻKĘ ROWEROWĄ NA TEJ TRASIE. ROBILI TO ZA CZASÓW burmistrza JHD. Nawet znaki drogowe "zakaz jazdy rowerem" były postawione.. na asfalcie, aby rowerami nie jeździli w "części samochodowej". Tamta ścieżka to szaleństwo, samie kamienie, to jakby droga czołgowa.
8 0
Kolejna ścieżka rowerowa jest ok., biorąc pod uwagę chociażby statystyki z wypożyczalni rowerów miejskich. Ale dlaczego znów kolejna inwestycja w tamtym rejonie? Tam jest wielkie zagęszczenie różnych atrakcji, w pobliżu park z wybudowaną, oświetloną ścieżką, nawet podwójną-jedną przy jeziorze, drugą wzdłuż ul. Kościuszki. Dlaczego część miasta za wiaduktem w mierunku Turowa jest pominiętą kolejny raz? Tutaj też mieszkają podatnicy, a nam by się przydała ścieżka nie tylko rekreacyjnie, ale żeby żywym dojechać do pracy, czy do szkoły. Może ktoś z ratusza by zobaczył, czy można bezpiecznie dojść, czy dojechać do dawnego RDP, w rejon ulicy Sosnowej, czy do Turowa. Proponuję, żeby p.V-ce pojechał rowerem w kierunku Turowa w godz.6-7.00 i 14-18.00, między tirami, autami osobowymi, czyli drogą krajową 11. A tamtendy jeżdzi rowerem wiele osób, ryzykując życiem. I to wcale nie z fantazji, tylko zmuszeni do takiego środka transportu, żeby przyjechać na czas do pracy, czy do szkoły.
1 2
Adam. Trzeba było się w trzesiece wybudować.
0 0
Moim zdaniem ścieżką rowerową w kierunku Turowa jeździliby tylko nienormalni ,przecież tam prawie zawsze siwy dym wali z kronobyla , zasłania słońce i zanieczyszcza powietrze,które waliło by prosto w płuca rowerzysty. Wielkie ++++ dla ratusza,że nie marnuje pieniędzy na ścieżki rowerowe w zasięgu kronosyfu.
1 0
"tamtędy" oczywiście, sprostowanie pomyłki.
2 2
Dlaczego ścieżki nie robicie w stronę Białego Boru?! :-/
2 1
...a dlaczego po raz kolejny za Sołtysa Szczecinka wypowiada się jego zastępca?
3 0
A no dlatego że "pionek" jest od początku szykowany do przyszłych wyborów burmistrza. Musi być rozpoznawalny. Musi zbudować swój jakiś wizerunek. To taki długofalowe plan. Wiedzą że Krab może mieć małe szanse więc chcą wpuścić trochę świeżej krwi co by może mieć większe szanse.
Pozwolę sobie przymomnieć tylko że obecność "pionka" w ratuszu wynika tylko i wyłącznie z tego że w ławce szkolnej przez szkołę podstawową i średnią siedział razem z JHD juniorem.
Powodzenia w wyborach "pionku"
2 1
Ciekawe co z nieprawidłowościami przy projekcie Civitas Renaissance ?
0 2
Klęska Schetyny, koniec zjednoczonej opozycji. Kto widział konferencje Schetyny?
"Zapraszamy samorządowców na listy, oferujemy 5, 10 i ostatnie miejsce"
Wow, już widzę jak liczący się samorządowcy będą chcieli robić za mięso armatnie.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz