Zamknij
REKLAMA

Grupa „Jagódek” przyglądała się pracy policjantów

10.42, 23.11.2022 st. asp. Anna Matys, oficer prasowy KPP w Szczecinku Aktualizacja: 10.46, 23.11.2022
Skomentuj fot. archiwum policji
REKLAMA

Grupa „Jagódek” z Publicznego Przedszkola im. K. Makuszyńskiego odwiedziła progi Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku. Milusińskim na przeszkodzie nie stanęła nawet mroźna pogoda. Po zwiedzaniu szczecineckiej jednostki z licznymi atrakcjami, najmłodsi jednogłośnie zdecydowali, że było tak fajnie, że jeszcze tu wrócą – jak będą mieć 6 lat!

W ramach poznawania różnych zawodów dzieci z Publicznego Przedszkola im K. Makuszyńskiego tym razem chciały z bliska przyjrzeć się policyjnej służbie. Najpierw najmłodsi udali się do pokoju techników kryminalistyki, gdzie policyjny technik niczym czarodziej pokazywał dzieciom zaskakujące „sztuczki”. Przy użyciu specjalistycznego preparatu, biała kartka przestawała być białą kartką. Dzieci same mogły wykonać odbitki swoich paluszków i z bliska przyjrzeć się wyposażeniu jakie skrywa w sobie walizka technika.

Kolejnym miejscem, w których na dłużej zatrzymały się dzieci było odwiedzenie przewodnika psa służbowego i czworonoga o imieniu Logar. „Jagódki” dowiedziały się jak bezpiecznie zachowywać się w obecności psa i jak postępować, kiedy spotkają agresywnego zwierzaka. Ćwiczenia z posłuszeństwa i tropienie za zgubioną rękawiczką skradły dziecięce serca, a wysiłek policyjnego psa Logara zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Kolejnym punktem wizyty u szczecineckich funkcjonariuszy był: Niebieski pokój. Policjantka przekazała dzieciom jaką rolę spełnia ten pokój i jakie obowiązują w nim zasady. Maluchy szybko odkryły również tajemnicę weneckiego lustra, które znajduje się w pokoju.

Na koniec wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie w radiowozie i zapewnili, że było tak fajnie, że w grupie 6-latków też tu przyjdą!

(st. asp. Anna Matys, oficer prasowy KPP w Szczecinku)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

QqQq

1 1

A techniki przesłuchania też pokazywali? Jak obić nerki i siniaka nie zostawić. 18:26, 23.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GOŚĆGOŚĆ

1 1

CZY POKAZYWALI JAK TRAKTOWANE SĄ KOBIETY W NASZYM KRAJU ,KTÓRE UPOMINAJĄ SIĘ O SWOJE PRAWA? 09:03, 24.11.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

gośćgość

0 1

Te, bluzgające w przestrzeni publicznej, demolujące własność prywatną i publiczną, blokujące ruch (np. stając pojazdem na pasach), szarpiące policję?

Nadzwyczaj łagodnie. Mogli im pokazać jak traktują takich koledzy z Niemczech czy Francji. 09:09, 24.11.2022


REKLAMA
0%