Zamknij
REKLAMA

Rozwijają się wraz ze Szczecinkiem. Trzydzieści lat 13. Czarnego Szczepu im. Zawiszy Czarnego w Szczecinku.

21:54, 10.10.2021 | r.
Skomentuj fot. Magdalena Michalska
REKLAMA

W minioną sobotę (9 października) odbyły się długo oczekiwane urodziny „Czarnej Trzynastki”. Choć dorośli dziś pierwsi wychowankowie szczecineckiego harcerstwa twierdzą, że trzydzieści lat minęło im jak jeden dzień, prawda jest taka podczas uroczystej gali w CK Zamek doszło do prawdziwego spotkania pokoleń. Niezwykła okazja sprzyjała podsumowaniom, wspomnieniom oraz nagrodzeniu tych, którzy przez lata przyczynili się do rozwoju i powodzenia 13. Szczepu.

Podczas spotkania kilka słów do zebranych skierowała posłanka Małgorzata Golińska - sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.

– Dziękuję wszystkim państwu, a szczególnie komendantom, za to że potraficie młodych ludzi odciągnąć od świata wirtualnego, który coraz częściej jest dla nich całym światem. Udowadniacie, że istnieje jeszcze świat rzeczywisty, w którym można i trzeba spotykać się z drugim człowiekiem, że w waszych zastępach znajdą bezwarunkową akceptację, będą mogli się rozwijać, ale też wspomagać swoich kolegów i wspólnie z nimi wzrastać.

Wielu wzruszeń zebranym na sali dostarczyła projekcja dwóch filmów, dedykowanych wszystkim drużynom „Czarnej Trzynastki”, czyli Czarnym Łazikom, Czarnemu Laufrowi, Czarnym Wilkom oraz Czarnej Waderze. Entuzjastyczną reakcję wywołał też pierwszy w historii publiczny występ duetu J&A, czyli druhów Huberta Jażdżewskiego i Łukasza Adamczewskiego.

Burmistrz Daniel Rak - wyróżniony przez harcerzy odznaką „Przyjaciela Szczepu”, przybył na uroczystość przynosząc dobre wieści. Poinformował zebranych o znalezieniu nowej, docelowej siedziby dla „Czarnej Trzynastki” na osiedlu Świątki, a następnie wręczył drużynowej godło Szczecinka, prosząc by zawisło w nowej harcówce.

Miłym akcentem na zakończenie uroczystości była wystawa zdjęć i kronik pamiątkowych oraz zaproszenie na słodki poczęstunek w postaci trzypiętrowego tortu, pokrytego jadalnym „mchem” oraz grzybkami z kruchych ciasteczek.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%