Zamknij
REKLAMA

Pomyłka szczecineckiego sanepidu. Chodzi o ekshumacje szczątków żyjącego historyka

09:26, 27.09.2021 | źródło: o2.pl / red.
Skomentuj fot. twitter
REKLAMA

Znany historyk Stanisław Żerko podzielił się z internautami treścią zawiadomienia, jakie otrzymał ze szczecineckiego sanepidu, a chodzi o... ekshumacji jego własnych szczątków. Wnioskodawcą miał być nieżyjący ojciec naukowca: "piszą, że zmarłem".

Stanisław Żerko opublikował zdjęcie otrzymanego zawiadomienia na Twitterze. Jak relacjonował historyk, jego rzekome zwłoki mają spoczywać na cmentarzu w Szczecinku.

Dostałem dziś zawiadomienie z Sanepidu w Szczecinku o wszczęciu postępowania w sprawie ekshumacji moich szczątków z cmentarza w Szczecinku – dziwił się Stanisław Żerko na Twitterze.

Informacja o ekshumacji nie była jedyną, która zaskoczyła autora wpisu. Stanisław Żerko poinformował użytkowników Twittera, że wnioskodawcą ekshumacji miałby być jego nieżyjący już ojciec.

I to na wniosek mojego nieżyjącego ojca. I piszą, że zmarłem – podkreślał Stanisław Żerko (Twitter).

Przypadek historyka wzbudził wielkie poruszenie i zaskoczenie wśród użytkowników Twittera. Stanisław Żerko postanowił zaspokoić ich ciekawość i zrelacjonował, jak wyglądał dalszy kontakt ze szczecińskim sanepidem. Naukowiec został poproszony m.in. o podanie daty ekshumacji, a także numeru rejestracyjnego auta, który przyjedzie po jego nieistniejące szczątki.

Kazali mi na przykład podać dokładną datę ekshumacji i nr rejestracyjny samochodu, który przyjedzie po szczątki. Pan z przedsiębiorstwa: panie, my mamy 7 samochodów, nie wiem który będzie wtedy wolny! Panie, ja zwłoki z zagranicy sprowadzam, a z takimi wymogami spotykam się po raz pierwszy – relacjonował na Twitterze Stanisław Żerko.

Szczecinecki sanepid przyznaje, że ta sytuacja to urzędnicza pomyłka, a pismo z przeprosinami zostało już wysłane.

(źródło: o2.pl / red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

TrolekTrolek

7 0

Jaka pomyłka? To makabryczny zdarzenie powinno zostać wyjaśnione. Sanepid uruchomił procedurę na wniosek?? 12:23, 27.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ANKAANKA

7 0

STASIU to znaczy, że będziesz żył ze sto lat i to spokojnie. Tego nie wytłumaczyłby nawet Maciek ZEMBATY. Sanepid mniej niż 0 : Stasiu 100.
PS. Przeprosiny to o wiele za mało. 12:35, 27.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


pewnie pewnie

0 0

znaleźli zwłoki, o co halo? weżmie dafke i sparawa wyprostowana. 20:24, 27.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%