Zamknij
REKLAMA

Opiekunowie do dzieci z Ukrainy wciąż poszukiwani

07.00, 19.05.2022 mg Aktualizacja: 18.16, 24.08.2022
Skomentuj
REKLAMA

Szczecinecki Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej jakiś czas temu rozpoczął poszukiwania kandydatów na opiekunów tymczasowych dla małoletnich obywateli Ukrainy przebywających na terenie Szczecinka bez opieki osób dorosłych. Jest to kolejna forma wsparcia dla uchodźców, którzy znaleźli schronienie w naszym mieście. Na otrzymanie tego typu opieki mogą liczyć dzieci i młodzież przebywające na terenie naszego kraju, nie mający krewnych, powinowatych lub innych osób opiekunów prawnych. 

Osoby, które chciałyby podjąć się tego zadania, wciąż mogą się zgłaszać.

- Opiekunem tymczasowym nie może być ustanowiona osoba, która nie ma pełnej zdolności do czynności prawnych albo została pozbawiona praw publicznych – czytamy w komunikacie. - Opiekunem małoletniego nie może być ustanowiona także osoba, która została pozbawiona władzy rodzicielskiej albo skazana za przestępstwo przeciwko wolności seksualnej lub obyczajności albo za umyślne przestępstwo z użyciem przemocy wobec osoby lub przestępstwo popełnione na szkodę małoletniego lub we współdziałaniu z nim, albo osoba, wobec której orzeczono zakaz prowadzenia działalności związanej z wychowywaniem, leczeniem, edukacją małoletnich lub opieką nad nimi, lub obowiązek powstrzymywania się od przebywania w określonych środowiskach lub miejscach, zakaz kontaktowania się z określonymi osobami lub zakaz opuszczania określonego miejsca pobytu bez zgody sądu.

Wnioski można składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Wiejskiej 4. Tu też można uzyskać więcej  szczegółowych informacji na temat składania wniosków i zasad dotyczących ustanawiania opiekuna tymczasowego, m.in. w pokoju nr 33 lub 25 oraz pod nr telefonów 94 37 280 16 lub 94 37 280 83, od poniedziałku do wtorku w godzinach od 8:00 do 11:00 oraz w czwartek w godzinach od 14:00 do 16:00.

Portal dla Ukraińców w Polsce

(mg)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

DlaczegoDlaczego

6 1

A te Panie z Ukrainy mieszkające w powiatowych obiektach ? One nie mogą zająć się dziećmi ? Dla nich to by było zajęcie i dodatkowe wsparcie finansowe. 07:43, 19.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZetZet

1 2

Nie, nie mogą . Opieka dotyczy dzieci osieroconych ( bez rodziców, bez krewnych). Nie można ich powierzyć osobom o których nie wiemy , czy spełniają warunki postawione opiekunom (nie są karane, nie odebrano im praw rodzicielskich itd.) . Ponadto panie z Ukrainy mogą w każdej chwili zmienić miejsce pobytu . Co wtedy z dziećmi? Gdzie je szukać jeśli odnajdą się krewni ?
10:22, 19.05.2022


JanuszJanusz

2 1

Ile można na tym zarobić? 11:50, 19.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%