Zamknij
REKLAMA

Uchodźcy z Ukrainy zatrudniani na takich samych zasadach jak obywatele RP

13:15, 29.03.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Uchodźcy z Ukrainy będą zatrudniani w sklepach na takich samych zasadach jak obywatele RP - informuje prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji Renata Juszkiewicz.

22 marca br. Krajowa Sekcja Handlu NSZZ "Solidarność" wystąpiła z apelem w sprawie zatrudniania Ukrainek do Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, instytucji zrzeszającej największe zagraniczne sieci handlowe działające w naszym kraju. Związkowcy oczekują od sieci deklaracji, że pracownicom z Ukrainy nie będą oferowane umowy śmieciowe i gorsze warunki zatrudnienia.

Według prezes POHiD Renaty Juszkiewicz firmy członkowskie zrzeszone w organizacji zatrudniają wszystkich pracowników na równych, sprawiedliwych i zgodnych z prawem pracy zasadach, bez względu na pochodzenie etniczne, narodowość, płeć, wyznanie czy światopogląd.

"Uchodźcy z objętej działaniami wojennymi Ukrainy będą zatrudniani w sieciach handlowych na takich samych zasadach jak obywatele RP" - podkreśliła.

Odnosząc się do uwagi NSZZ "Solidarność" o korzystaniu przez firmy handlowe z usług Agencji Pracy Tymczasowej, zaznaczyła, że rozwiązanie to służy wzmocnieniu załóg w okresach natężonego ruchu klientów w sklepach, np. przed świętami, w długi majowy weekend.

Wskazała, że wszystkim pracownikom handlowcy zapewniają stabilność zatrudnienia oraz równe prawa w dostępie do rozwoju zawodowego, awansów i wynagrodzeń, jak również benefitów pracowniczych, bezpłatnej opieki medycznej i świadczeń socjalnych. Oferują także możliwość realizacji przejrzystej ścieżki awansu zawodowego w ramach struktur firmy, tzw. awans wewnętrzny - dodała.

"Poza działaniami pomocowymi wynikającymi z bieżących potrzeb, firmy opracowują strategie długofalowego wsparcia uchodźców w aklimatyzacji w naszym kraju, m.in. oferują pomoc w zatrudnieniu, znalezieniu mieszkania i dofinansowaniu jego wynajmu, integracji z lokalną społecznością, nauce języka polskiego" - zaznaczyła prezes POHiD Renaty Juszkiewicz.

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji zrzesza 16 międzynarodowych sieci handlowych. Informuje, że firmy członkowskie POHiD stworzyły w Polsce blisko 200 tys. miejsc pracy; są kluczowym partnerem dla krajowych producentów, których produkty stanowią ok. 90 proc. wszystkich oferowanych w sieciach.

autorka: Longina Grzegórska-Szpyt

lgs/ amac/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


gośćgość

1 1

To jak? Takie same zasady, czy:

"Poza działaniami pomocowymi wynikającymi z bieżących potrzeb, firmy opracowują strategie długofalowego wsparcia uchodźców w aklimatyzacji w naszym kraju, m.in. oferują pomoc w zatrudnieniu, znalezieniu mieszkania i dofinansowaniu jego wynajmu, integracji z lokalną społecznością, nauce języka polskiego" - zaznaczyła prezes POHiD Renaty Juszkiewicz."

Jakoś nie widziałem dofinansowania wynajmu dla Polskich pracowników i nauki języka obcego. Nikt nie pomaga też znaleźć mieszkania.

Na równych zasadach, ale jednak nie. 11:10, 02.04.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PolakPolak

0 0

Nie uciekamy przed wojną, jakby nie patrzeć... 12:00, 03.04.2022


REKLAMA
0%