Zamknij
REKLAMA

Nie czekaj, załóż LPG do swojego auta! (PROMOCJA)

00.01, 10.09.2022 .
REKLAMA

Kierowcy, którzy od dawna stosują instalacje LPG wiedzą, że zasilanie silnika autogazem to same korzyści. Najbardziej namacalne są te ekonomiczne ale są też inne, na które użytkownicy nie zwracają tak dużej uwagi. Wszystkie są swego rodzaju zabezpieczeniem dla użytkowników.

Dlaczego? Wyjaśniamy:

Oszczędnie – redukcja kosztów paliwa o 50%

Montaż samochodowej instalacji gazowej wiąże się z inwestycją na poziomie od około 2900zł dla najpopularniejszych samochodów z 4-cylindrowymi jednostkami napędowymi.

Zainwestowanie takich środków wiąże się ze zmniejszeniem wydatków na paliwo o 50% z oszczędnościami na poziomie 373,31 zł miesięcznie wg Kalkulatora gazeo.pl (przy zużyciu benzyny 10 l/100 km i LPG 11,5 l/100 km i przebiegu miesięcznym 1000km).

Wydatki na paliwo w okresie roku użytkowania samochodu na benzynie wynoszą:

  • 11 808 zł,

podczas gdy na LPG zostają one zredukowane do:

  • 6 603 zł,

co oznacza, że w ciągu roku wydatki na największy składnik kosztów użytkowania samochodu, jakim jest paliwo, spadają o:

  • 5205 zł.

W konsekwencji, przy rocznym przebiegu 18 000 km zwrot poniesionych na montaż nakładów następuje po 8 miesiącach użytkowania.

Ekologicznie, czyli czystsze powietrze

Zasilanie silnika za pomocą autogazu powoduje zmniejszenie emisji szkodliwych składników spalin w stosunku do zasilania benzyną o następujące wartości:

  • w zakresie CO2 - o 10-15%,
  • w zakresie CO - o 20%,
  • w zakresie NOx - o 70%,
  • w zakresie HC - o 60%,
  • w zakresie cząstek stałych - o 90%.

Warto wiedzieć

Jeżeli liczba samochodów z instalacją LPG osiągnie 10% ogólnej liczby aut w Europie to emisja CO2 zostanie ograniczona o 350 mln ton.

Te wszystkie mądre liczby spowodowały, że LPG zostało potraktowane w krajach Unii Europejskiej jako paliwo alternatywne w stosunku do innych paliw silnikowych. Jest to gwarancją tego, że będzie to nośnik energii traktowany priorytetowo (np. fiskalnie).

Co więcej, w przypadku tworzenia przez gminy w Polsce stref czystego transportu samochody LPG powinny być, właśnie ze względu ekologię, uważane za pojazdy niskoemisyjne.

W przyszłości, może już niezbyt odległej, wprowadzenie bioLPG otworzy przed autogazem kolejne możliwości rozwoju, ponieważ emisja dwutlenku węgla tego odnawialnego paliwa (identycznego chemicznie ze "zwykłym" LPG), będzie praktycznie zerowa.

Dalej i bezpieczniej!

Przede wszystkim, samochód z LPG ma podwójny zasięg, wynikający z posiadania dwóch niezależnych układów paliwowych z dwoma zbiornikami paliwa (benzyny i LPG). Oczywiście nikt nie montuje instalacji LPG z myślą o jeżdżeniu samochodem na benzynie ale w sytuacji awaryjnej jest to niewątpliwa zaleta auta zasilanego autogazem. Każdy kto stał ostatnio w gigantycznych kolejkach na stacji paliw lub trafił kiedyś na tabliczkę przy dystrybutorze "paliwa brak" na pewno to doceni. Z LPG auto może mieć nawet ponad 2-krotnie większy zasięg

Paliwo to jest bardzo popularne także w krajach europejskich, co powoduje, że nie ma większego problemu z jego tankowaniem. Nawet jeśli poruszamy się po kraju, w którym dostęp do LPG nie tak oczywisty jak w Polsce, to zawsze mamy do dyspozycji drugie paliwo, które pozwala kontynuować jazdę.

Samochód z LPG to także bezpieczeństwo w przypadku problemów technicznych z jednym z układów paliwowych, które nie będą stanowiły dużego zmartwienia. Wystarczy przełączyć auto na drugie paliwo i można kontynuować podróż.

Podsumowanie

Gaz LPG jest najtańszym i jednocześnie uniwersalnych z dostępnych rozwiązań, gdyż jest najtańszym dostępnym paliwem samochodowym. Ponadto, w przeciwieństwie do aut elektrycznych pozwala na jazdę bez limitu kilometrów. Wyruszając w trasę nie musimy martwić się, gdzie zatankujemy paliwo, gdyż stacje LPG są obecnie równie popularne jak stacje benzynowe.

Ponadto montaż i serwis instalacji LPG w aucie nie kosztuje dużo, a odpowiedni dobór komponentów oraz rzetelny montaż zapewnia bezawaryjność na długie lata.

PROMOCJA – Dla czytelników RABAT -100zł na montaż instalacji LPG

w Bosch Car Service Rumiński – przy umawianiu terminu powołaj się na ten artykuł

tel. 506 180 445

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%