Zamknij
REKLAMA

Po sowach przyszedł czas na nietoperze. Kolejna udana akcja szczecineckich leśników

14.10, 25.07.2022 . Aktualizacja: 14.13, 25.07.2022
Skomentuj fot. iszczecinek.pl
REKLAMA

Po sowach przyszedł czas na nietoperze. Leśnicy z Nadleśnictwa Szczecinek po raz kolejny zaprosili mieszkańców na nietypowe spotkanie z przyrodą. Były nocne wyprawy w poszukiwaniu sów, a w miniony piątek odbyło się spotkanie z nietoperzami.

Leśnicy organizując tego typu spotkania chcą przybliżyć nam życie nocne lasu. Podczas piątkowego spotkania „Las do góry nogami”, uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o nietoperzach. Przy okazji obalono również niektóre mity, chociażby ten, że nietoperze wplątują się we włosy.

Spotkanie odbyło się na terenie Szkółki Leśnej w Gałowie. Po krótkim wykładzie połączonym z prezentacją i konkursami dla najmłodszych, leśnicy wspólnie z chiropterologami (naukowcy badający życie nietoperzy) zaprosili na spacer, podczas którego nasłuchiwano przy użyciu specjalistycznych rejestratorów, odgłosy wydawanych przez nietoperze. W zastawioną wcześniej siatkę udało się nawet schwytać dwa osobniki, którym z bliska przyglądali się uczestnicy spotkania. Wszystko odbyło się pod okiem specjalistów.

Więcej w materiale wideo.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Kiedy...Kiedy...

4 1

Zaproszą na spotkanie z byłymi księżmi pracującymi w lasach??? Kiedy ogólnopolskie spotkanie kapelanów zatrudnionych w lasach państwowych i ich rodzin? (Kochanek i dzieci, partnerów???).
Kiedy spotkanie jak wydoić z Lasów Państwowych 350 000,00 złotych rocznie i za 5% wartości kupić atrakcyjny dom, kiedyś mieszkanie służbowe nadleśniczego?
Kiedy spotkanie z cykle mocno się zeszmacilem ale się wzbogaciłem odkąd stałem się wyznawcą dojnej zmiany???
Czas na zmiany się zbliża, zacznie brakować papieru toaletowego w regionalnej jak zmieni się władza i pisklakierzy zaczną mieć *%#)!& 16:59, 25.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RamboRambo

1 0

Zara po ogłoszeniu brak miejsc, dziwne, kumoterstwo i kolesiostwo. 21:13, 25.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%