Zamknij
REKLAMA

KORONAWIRUS. Minister zdrowia zapowiada znoszenie restrykcji. Od kiedy?

09.24, 17.02.2022 PAP Aktualizacja: 09.27, 17.02.2022
Skomentuj PAP
REKLAMA

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział w czwartek, że w marcu, jeśli liczba zakażeń spadnie do 10 tys., to będzie rekomendował zniesienie obostrzeń, które nie są "aż tak bardzo przestrzegane", np. limity osób niezaszczepionych.

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski w TVN24 przekazał, że cały czas podtrzymuje hipotezę potwierdzającą, że zbliżamy się do końca tej fali pandemii. Tłumaczył, że jest to hipoteza oparta na analizie, "co już wiemy o omikronie, w jaki sposób różni się od poprzednich mutacji właśnie pod wpływem oddziaływania".

"Jest waga prawdopodobieństwa, która mówi, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest ten, że jeśli pojawią się kolejne fale, bo na pewno trzeba się liczyć, że na jesień pojawi się kolejna fala, to one już nie będą tak dolegliwe z punktu widzenia systemu opieki" - tłumaczył.

Minister ocenił, że "zaczyna się pewna perspektywa wyjścia z sytuacji".

Zaznaczył, że w marcu trzeba będzie podjąć decyzję o zniesieniu restrykcji, które obecnie obowiązują, a nie są "aż tak bardzo przestrzegane". Dodał, że chodzi m.in. o limity osób niezaszczepionych.

"Jeśli liczba zakażeń oscyluje bądź spada poniżej 10 tys., to na pewno będę rekomendował panu premierowi taki ruch" - zaznaczył.

Pytany o to, czy podczas pandemii nie zostało zrobione zbyt mało, stwierdził, że decyzje, które są podejmowane, "zawsze odbywały się w jakimś otoczeniu, zawsze były warunkowane różnymi sytuacjami, różnymi konfiguracjami, różnymi siłami politycznymi".

"Nie jest sztuką mieć dobre pomysły, tylko sztuką jest mieć dobre pomysły, które są wdrażane" - mówił.

Do takich decyzji zaliczył obowiązkowe szczepienia nauczycieli i służb mundurowych, które nie zdobyły poparcia większości decydentów.

"Dyskusja z osobami odpowiedzialnymi za te resorty, ich wątpliwości, brak argumentów przekonujących spowodowały, że ten obowiązek nie został wprowadzony" - powiedział Niedzielski.

Ocenił, że na razie "mamy inną sytuację epidemiczną" i obowiązkowe szczepienie przeciw COVID-19 tych grup "nie jest tak dramatycznie potrzebne, jak na początku stycznia". (PAP)

Autorka: Aleksandra Kiełczykowska

(PAP)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

MOHERMOHER

10 4

Tragedia nie będzie kagańców,szczepionek a już myślałem że ludzie zaczną się szczepić za każdym razem przy wejściu do każdego sklepu i zaczną nosić nie jedną ale po 5 kagańców na raz 10:13, 17.02.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

QqQq

7 3

A *%#)!& go pies 12:16, 17.02.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PolakPolak

7 3

Znosić to ten zbrodniarz może ale swoje stare gacie. Niech oszczędza bo przydadzą mu się w więzieniu z uwagi na brak kary śmierci w Polsce. W PiS-ie jak w PPR-ze sami półanalfabeci nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafią albo nadal głupków szukają. Ograniczenia praw i swobód obywatelskich mogą następować tylko w stanach nadzwyczajnych i są jasno określone w art. 228-234 Konstytucji RP. 14:40, 17.02.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

fak ju zbrodniarzufak ju zbrodniarzu

7 3

Dureń znosi nielegalne obostrzeni, których i tak wolni ludzie nie przestrzegali, WOW. 14:49, 17.02.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnnaAnna

6 2

Po czym poznać, że Polak i moher to ta sama osoba? Nie używa interpunkcji.
Każdy wpis jest jednym ciągiem. Używa również innych nicków. 20:07, 17.02.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MOHERMOHER

2 1

Mnie zastanawia czy dojdzie do wojny i czy w Polsce będą rozdawać broń pierwsze co jak by mi dali broń bym poszedł obronić i wypuścić Kamrata Wojciecha Olszańskiego co wsadzili go do więzienia nie słusznie i za prawdę kiedyś za prawdę jak ktoś słuchał radio głos wolna europa wsadzali do więzienia dziś też wsadzają za prawdę i wyłączają kanały Rodacy Kamraci NPTV.PL 20:24, 17.02.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%