W ciągu 5-6 dni obserwujemy systematyczne wzrosty zakażeń; oceniamy, że jest to przejściowa sytuacja spowodowana m.in. okresem świątecznym i wzrostem liczby wykonywanych testów - ocenił w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.
Minister na konferencji prasowej w środę zwrócił uwagę na obserwowany w ostatnich dniach "niepokojący trend wzrostu zakażeń".
"Jak porównujemy wyniki tydzień do tygodnia, to w ostatnich 5-6 dniach widzimy systematyczne wzrosty zakażeń" - powiedział. Zwrócił uwagę, że zaraportowane w środę 17,2 tys. zakażeń to ok. 10 proc. więcej niż przed tygodniem.
Niedzielski wskazał, że ten wzrost liczby zakażeń obecnie interpretowany jest "jako anomalia, a nie jako zmiana trendu". Ocenił, że jest to przejściowa sytuacja spowodowana m.in. okresem świątecznym i wzrostem liczby wykonywanych testów.
Zenek12:00, 05.01.2022
Sylwester w Zakopanem wychodzi.
look12:25, 05.01.2022
I na obserwacjach się kończy... za działania się weźcie zakładnicy antyszczepionkowców bo wszyscy poumieramy.
STOP08:04, 06.01.2022
nazizmowi!!! Teraz już się nie dziwię informacjom o wielu kolaborantach podczas okupacji niemieckiej. Jak myślisz, w którym obozie koncentracyjnym byś pracował?
Gienia12:38, 10.01.2022
Jakoś tzw" antyszczepionkowcy " nie chorują lub przechodzą choroby łagodnie a Was zaszprycowanych chroni szczypawka skoro tyłu Was choruje.
jok12:26, 05.01.2022
To pis jest anomalią
Gienoa12:41, 10.01.2022
Pan Niedzielski jako dr ekonomii powinien zająć się finansami , nie resortem zdrowia. Czepiacie się ludzi , którzy publikują wypowiedzi lekarzy, uważacie ich za anty.....szury... itd a sami słuchacie ekonomisty .?????????
Chooj w pis14:55, 14.01.2022
?????
Gość 15:01, 15.01.2022
jakie niepokojące zakażenia ? Prezydent Duda jedzie na narty
w czarny punkt - największą ilość zakażeń . i .....uj .
Byle kasa się zgadzała .
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Seniorzy dostaną bezpłatną rehabilitację.
60 tys. zł na 85 osób do rehablilitacji. Przypomnę, że tyle czyli 65 tys. zł może zarobić na dyżurach 72 godz. , 500 zł za godzinę w szpitalu powiatowym. Nie tylo w Warszawie lekarze pracują po 300 godzin miesięcznie u nas też są takie przypadki i jest ich dużo.
Roman
07:27, 2026-06-22
Poranny spacer i taki widok. Metrowy wąż na...
Umnie zaskroniec siedzi w świerkach zawsze jest widoczny rano
Kowal
21:01, 2026-06-21
Festiwalowe Lato w Szczecinku.
Czy ktoś sprawdza płot przy placu koncertowym? Przecież on się trzyma tylko na siatce. Oby nie przewrócił się na jakiego dzieciaka.
Janek
20:34, 2026-06-21
Festiwalowe Lato w Szczecinku.
Kto by pomyślał, że publiczność w Szczecinku ma takie wyrobiony gust muzyczny. Tylko nie wiem, czego chce szukać na miejskim koncercie dla wszystkich. Jak dla mnie, repertuar był jak na Szczecinek strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Podział na muzykę dla młodych i starszych słuchaczy też. A ,że z racji wieku wiem, że jeszcze się taki nie urodził, żeby wszystkim dogodził, trzeba się cieszyć, że pogoda dopisała. 🤠
Trolek
20:30, 2026-06-21