Zamknij
REKLAMA

W czwartek poznamy pakiet rozwiązań epidemicznych na całe wakacje

12:48, 09.06.2021 | PAP
Skomentuj fot. iszczecinek.pl
REKLAMA

W czwartek razem z premierem Mateuszem Morawieckim przedstawimy pakiet rozwiązań epidemicznych na całe wakacje - poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Nasz proces luzowania obostrzeń jest rozsądny - stwierdził.

W wywiadzie dla TVP Info szef resortu zdrowia skomentował aktualne dane epidemiczne. MZ podało w środę, że badania potwierdziły 428 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, a także, że zmarło 108 osób z COVID-19. Łącznie od marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono 2 876 289 przypadków. Zmarło 74 363 osób z COVID-19.

"Dzisiaj jest bardzo ważny dzień, jeżeli chodzi o sytuację epidemiczną, ponieważ jeden z podstawowych parametrów obserwowanych w toku pandemii, czyli liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców, zredukowany został do jednego przypadku w skali kraju na 100 tys. To dosyć symboliczne" - wskazał na antenie TVP Info Niedzielski.

Minister przypominał, że w czasie apogeum trzeciej fali pandemii, przykładowo w woj. śląskim było średnio 100 przypadków na 100 tys.

"Widać, że zmiana skali jest ogromna. Ale to też pokazuje, że nasz proces luzowania obostrzeń jest rozsądny. Krok po kroku obserwowanie efektów i podejmowanie dalszych decyzji musi być robione w spokojnej atmosferze" - powiedział.

"Prawdopodobnie jutro bądź w piątek razem z panem premierem Mateuszem Morawieckim przedstawimy pakiet rozwiązań, który będzie dotyczył całego okresu wakacji, by pokazać dłuższą perspektywę i dać Polakom zaplanowania wakacji. Proszę o odrobinę cierpliwości. Jutro razem z panem premierem będziemy komunikowali te informacje" - poinformował. 

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Na samNa sam

5 4

Covid zmarło ok 10 tysięcy osób, na podstawie testów pcr/who/lotto. Nie przeprowadzono żadnych sekcji zwłok, więc jest to wróżenie z fusów. Ja tam zbrodniarzy Morawieckiego i Niedzielskiego nie słucham w ogóle. Czekam aż trafią do paki, wyślę im paczkę 5kg kartofli. 15:15, 09.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TrolekTrolek

1 3

powyżej piękne samozaoranie
1 wadliwe testy i brak sekcji działa w obie strony. nie ma dowodów, ale też nie można powiedzieć, że nie umarli na covid.
2 skoro nie ma trupa, to też nie ma zbrodni.
Myśleć, myśleć. Sądząc po mądrościach, które piszesz, mogłeś przejść covid może nawet bezobjawowo.
Każde zdanie zaprzecza poprzedniemu. To już sztuka. 23:52, 09.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%