Zamknij
REKLAMA

AAA 150 zł za negatywny wynik testu na COVID-19. Sanepid i policja ostrzegają

12:24, 19.11.2020 | r.
Skomentuj fot. iszczecinek.pl
REKLAMA

Z powodu pandemii koronawirusa coraz więcej krajów przed wjazdem na ich terytorium wymaga przedstawienia negatywnego wyniku testu na COVID-19. Jak się okazuje taki dokument wraz z zaświadczeniem lekarskim można bez problemu kupić w internecie.

treść ogłoszenia

Właśnie na takie ogłoszenie zwrócił uwagę nasz czytelnik, który znalazł je w naszym dziale ogłoszeniowym. Czy to legalne? Odpowiedź jest krótka – nie.

Aby dowiedzieć się jak to działa, nasza redakcja nawiązała kontakt ze sprzedawcą. Podaliśmy się za osobę, która jest zainteresowana takim zaświadczeniem. Odpowiedź otrzymaliśmy po kilku godzinach. 

Po otrzymaniu danych przystępujemy do realizacji i wysyłamy zaświadczenie na e-mail z ukrytymi niektórymi danymi. Jeśli wszystko się zgadza dokonują Państwo zapłaty, a my wysyłamy certyfikat już z odkrytymi wszystkimi informacjami na e-mail lub fizyczny dokument pod wskazany adres pocztowy - informuje sprzedawca.

Koszt takiego zaświadczenia „na żądanie” to kwota 150zł.

W celu przystąpienia do realizacji zamówienia sprzedawca informuje, że potrzebne będą również dane do umieszczenia na dokumencie: imię i nazwisko, data urodzenia, data wykonania testu i data wystawienia zaświadczenia.

O opinię na temat tego typu ogłoszeń i oferowanych usług zapytaliśmy w szczecineckim sanepidzie. Zastępca dyrektora placówki Anna Bąk nie ma wątpliwości, że tego typu usługa jest oszustwem.

-Tego typu ogłoszenia są po prostu oszustwem i nie powinniśmy w ogóle z takich usług korzystać –zaznacza nasza rozmówczyni, która jednocześnie dodała, że podjęte będą stosowne kroki, aby tego typu procedery wyeliminować.

Również policja jest zdania, że ogłoszenie, a bardziej usługa w nim oferowana może być niezgodna z prawem.

-Do tej pory nie było zgłoszeń w Szczecinku i  województwie na temat tego typu usług. Sprawa została już przekazana do Wydziału Walki z Cyberprzestępczością w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, który zweryfikuje zawarte w ogłoszeniu informacje. Na tym etapie mogę jedynie zaapelować do osób, które biorą pod uwagę skorzystanie z takiej usługi, żeby zdawali sobie świadomość z tego, że posługiwanie się dokumentem, który potwierdza nieprawdę jest karane i grozi za to odpowiedzialność karna - mówi asp. Anna Matys ze szczecineckiej policji.

Po opiniach sanepidu i policji na ten temat postanowiliśmy usunąć tego typu ogłoszenia.

Bezpłatne ogłoszenia Szczecinek.

Ponad 2700 ogłoszeń lokalnych. Odwiedź nasz dział z ogłoszeniami

(r.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (10)

Gdzie jest JHD ?Gdzie jest JHD ?

17 1

Proszę o informację czy JHD jest na pierwszej linii frontu ? Czy walczy o zdrowie i życie mieszkańców naszego miasta na oddziale Covidowym w szczecineckim szpitalu ?? Czy to prawda , że przysięgę Hipokratesa ma głęboko w du .. . . . . .😡😡😡😡😡😠😠😡😡😡 14:43, 19.11.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

JHDJHD

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


JanuszJanusz

1 3

z Szumowskim na jachcie w Hiszpanii respiratory kupuje od znajomego instruktora 21:25, 19.11.2020


To łon!To łon!

6 0

Pisze list dla syna taty w sprawie gondol nad jeziorem i uruchomienia sprzedaży sprzętu zabezpieczenia zimowego ! Miasto stanie na nogi bo budżet cieniutki a tu niedoceniany zmysł gospodarczy dr. Dyzmy . 16:51, 19.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

oooooo

1 0

tragikomedia. kto napisał to? artykuł odpłatny? czy ktokolwiek ma wątpliwości, jeżeli jest tego rodzaju informacja, ze oferta wymaganego wyniku? śledztwo jeszcze prowadź!!! zawiadom wyżej, najlepiej CBA :)) 17:01, 19.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HmmHmm

0 0

Jaka pandemia taki test.
18:51, 19.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

***** ******** ***

1 3

jak sanepid i rząd nieudolny, to suweren musi sobie radzić sam. 21:24, 19.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

1 5

Policja bezradna w takiej sytuacji ale bić kobiety na zlecenie pisiorów to są pierwsi. 05:46, 20.11.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DxBDxB

4 1

Chlopie ty widziałeś te kobiety???
One walczą o możliwość aborcji, ale najpierw zadajmy sobie pytanie: kto to ru..a???
Wg mjie nie ma tyle alkoholu na swiecie zeby to tknąć 07:16, 20.11.2020


GośćGość

2 0

Uwaga to oszust. 15:05, 20.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA