Polski rząd planuje powrót do niektórych obostrzeń w związku z panującą pandemią koronawirusa? Rzecznik rządu Piotr Müller ujawnił plany rządzących.
Dziś (30 lipca) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 615 nowych zakażeniach i śmierci 15 osób. Liczba zdiagnozowanych przypadków wzrosła do 45 tys. 031, a zgonów do 1709 osób. To największy dzienny przyrost od początku pandemii.
Polski rząd, jak mówił w rozmowie w programie "Graffiti" w Polsat News Piotr Müller, przygotowuje się już do potencjalnego powrotu epidemii "w większej skali".
::news{"type":"see-also","item":"20973"}
Müller twierdzi, że w związku z tym możliwe jest przywrócenie niektórych prewencyjnych obostrzeń związanych z pandemią. Ponadto stwierdził, że ma nadzieję, że nie dojdzie do całkowitego zamknięcia, jakie miało miejsce poprzednio.
- Dążymy do tego, aby to nie był taki lockdown jak wcześniej - mówił na antenie Polsat News.
Chodzi przede wszystkim o wprowadzenie kwarantanny po powrocie z krajów, w których liczba zachorowań na COVID-19 jest duża.
- Rozważamy kwestię wprowadzenia kwarantanny dla wybranych państw. Nie chcę mówić, które to będą kraje, ale uczciwie mówimy, że Polska rozważa wprowadzenie takich ograniczeń - podkreśla rzecznik.
Müller twierdzi, że może stać się to w ciągu dwóch lub trzech tygodni. W przypadku kiedy "epidemia uderzy w innych krajach" decyzja zapadnie wcześniej. Nawet w ciągu kilku dni.
abc19:08, 31.07.2020
Nikt im już nie wierzy. Przez 4 miesiące zachorowało 6 osób w powiecie szczecineckim przy założeniu, że testy są wiarygodne. Grozić to sobie mogą przedszkolakom. Oni może im uwierzą i się przestraszą?
koron23:26, 31.07.2020
po minusach widać ,że sporo luda wierzy w propagandę...
PiS to zło!19:39, 31.07.2020
PiS to zło! Powtórz PiS to zło!
Pikuś20:41, 31.07.2020
Tyle tych popaprańców żyje w Szczecinku - wirus odebrał wam rozum nie mówiąc o honorze.
to prawda21:18, 31.07.2020
z tym pisem to prawda . sciemniaja, oszukuja, mamy krono wirus to tamten chyba nie przyjdzie .
PRAWDA21:55, 31.07.2020
Kocham PiS gdyż to prawdziwa PARTIA nie JAK oszuści i złodzieje z PO A wirus jest i będzie z nami na wieki. Amen?
zmien leki20:10, 02.08.2020
po tych co bierzesz odbija ci palma
nick08:39, 01.08.2020
Wprowadzić zakaz poruszania się między województwami !.
Belzebub 17:08, 03.08.2020
Mnie krzywomordy powiedział że wirus jest w odwrocie. Ja krzyworyjowi wierzę ? on nam go wypłaszczył
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Poranny spacer i taki widok. Metrowy wąż na...
Umnie zaskroniec siedzi w świerkach zawsze jest widoczny rano
Kowal
21:01, 2026-06-21
Festiwalowe Lato w Szczecinku.
Czy ktoś sprawdza płot przy placu koncertowym? Przecież on się trzyma tylko na siatce. Oby nie przewrócił się na jakiego dzieciaka.
Janek
20:34, 2026-06-21
Festiwalowe Lato w Szczecinku.
Kto by pomyślał, że publiczność w Szczecinku ma takie wyrobiony gust muzyczny. Tylko nie wiem, czego chce szukać na miejskim koncercie dla wszystkich. Jak dla mnie, repertuar był jak na Szczecinek strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Podział na muzykę dla młodych i starszych słuchaczy też. A ,że z racji wieku wiem, że jeszcze się taki nie urodził, żeby wszystkim dogodził, trzeba się cieszyć, że pogoda dopisała. 🤠
Trolek
20:30, 2026-06-21
Festiwalowe Lato w Szczecinku.
Panie Burmistrz. Kończ waść , już wystarczy tych imprez nie wiadomo dla kogo.
g-a
20:01, 2026-06-21