Jaśniej, bezpieczniej i oszczędniej jest w gminie Biały Bór dzięki inwestycji polegającej na wymianie ulicznego oświetlenia. Blisko 700 starych lamp ulicznych w mieście i gminie zostanie wymienionych na nowoczesne oświetlenie LED.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"7030"}
Zmiany na ulicach można zauważyć gołym okiem, bo większość latarni na terenie Białego Boru już została wyposażona w oświetlenie ledowe. Sukcesywnie wymieniane są kolejne punkty świetlne.
- Najbardziej lubię dotrzymywać słowa. Inwestujemy w oszczędności, blisko 700 lamp na terenie całej gminy będzie wymienionych... Ledowe oświetlenie to o połowę mniejsze zużycie prądu, jaśniej i bezpieczniej na drogach.
- napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych burmistrz Paweł Mikołajewski.
Dotychczasowe oprawy sodowe lub rtęciowe były energochłonne i charakteryzowały się niską wydajnością i żywotnością źródła światła. Korzystnym rozwiązaniem jest wymiana takiego oświetlenia na oprawy LED – nowoczesne, wydajne i przede wszystkim energooszczędne.
Oferta modernizacji zakłada, że koszt nakładów inwestycyjnych zwróci się z uzyskanych oszczędności w stosunkowo krótkim okresie czasu. W przypadku Białego Boru szacuje się, że inwestycja zwróci się już po czterech latach.
Jarosław K.15:45, 13.02.2023
Najbardziej lubię dotrzymywać słowa za pisowskie piniadze?
Złota kaczka17:13, 13.02.2023
Może burmistrz powinien dostać nagrodę "Złotej Kaczki" za tak dobra i skuteczna działalność...?
OKH20:11, 14.02.2023
Ciesz się , że masz takiego burmistrza ... Facet się stara jak może , żebyście nie siedzieli po ciemku . Zresztą jakie Biały Bór ma pieniądze , to i tak chwała mu za to .
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Konflikt wokół Art Piknik Festival narasta.
Serio , pan artysta tak się spruł. Za obrazek, który narysuje średnio rozgarnięte dziecko . Jeżeli Pan artycha czuję się tak rozpoznawalny, to trzeba było odrazu zabezpieczyć prawą do znaku towarowego . Przepraszam ale ja tu nie widzę drugiego Banksy . Pan ktoś tam słoneczko narysował i płacze, że to jego dzieło życia i milon chce po fakcie .
Ryki
09:48, 2026-05-20
Konflikt wokół Art Piknik Festival narasta.
Może choć parę złotych od Szczecinka.
Daj daj
08:59, 2026-05-20
Konflikt wokół Art Piknik Festival narasta.
Wszystko jawne być powinno , każda złotówka - rozlicznie wszystkiego 10 lat wstecz .Ot i uśmieszki by pogasły , niech mieszkańcy miasta mają wiedze .
Normals .
08:53, 2026-05-20
Konflikt wokół Art Piknik Festival narasta.
Wielu wie ilu znajomych La & Rudy wraz z rodzinkami chlali i mieszkali sobie za publiczne.
gość
08:15, 2026-05-20