Zamknij
REKLAMA

Zalety przenośnych terminali płatniczych

10:50, 24.11.2021 | .
Skomentuj

Terminal płatniczy to jedna z niezbędnych inwestycji każdego przedsiębiorcy, gdyż płatności za pomocą karty staję się z roku na rok coraz bardziej popularne. Czy i dlaczego jeszcze warto mieć terminal płatniczy? W tym artykule przedstawimy kilka najważniejszych zalet terminali płatniczych!

Jak działają terminale płatnicze?

Terminale płatnicze najczęściej wykorzystywane są w sklepach, restauracjach czy supermarketach. Płatności można dokonać za pomocą tradycyjnej karty lub nawet smartwatcha czy smartfona z wirtualną kartą.

Proces płatności jest bardzo prosty, gdyż wystarczy zbliżyć kartę lub urządzenie do ekranu terminala, aby dokonać płatności. Czasami może być konieczne wsunięcie karty lub wpisanie PINu. Jest to jedna z form zabezpieczeń przed nieautoryzowanymi transakcjami.

Przy dokonywaniu płatności, terminal przy pomocy centrum autoryzacyjnego nawiązuje połączenie z bankiem. Dzięki temu transakcja może zostać zaakceptowana lub odrzucona w przypadku braku wystarczających środków na koncie.

Transakcje bezgotówkowe na terminalu można wykonywać za pomocą:

 • karty,
 • smartphona
 • kodu BLIK,
 • smartwatcha.

Zalety przenośnych terminali płatniczych – jakie są?

Przenośny terminal płatniczy to ogromne ułatwienie w przeprowadzaniu transakcji w każdym biznesie. Ogranicza on obrót gotówką, który może generować błędy spowodowane przez osobę, która nią obraca. Przenośne terminale posiadają wiele zalety. Kilka z nich przedstawiliśmy poniżej:

 • Pozytywny wizerunek firmy – punkt handlowe z terminalem płatniczym są lepiej odbierane przez klientów. Możliwość płacenie kartą jest bardzo wygodna i przyjazna klientom.
 • Sprawna obsługa klienta – płatności karta pozwalają na szybką obsługę transakcji, co jest wygodne zarówno dla klienta jak i sprzedawcy. Dodatkowo nie ma potrzeby wydawania reszty, co skraca czas transakcji.
 • Bezpieczeństwo – ewentualna kradzież czy napad nie zagraża pieniądzom, które znajdują się na koncie. Tym samym zmniejszamy ryzyko utraty gotówki.  
 • Więcej możliwości – nowoczesne terminale płatnicze pozwalają klientom na płacenie rachunków czy doładowanie telefonu. Przy okazji mogą zainteresować się naszymi towarami czy usługami.
 • Bezpieczeństwo transakcji – płatności kartą są weryfikowane przez bank oraz pośredników. Nie ma możliwości, że ktoś oszuka sprzedawcę przy płaceniu za produkt czy usługę.

Polska Bezgotówkowa – uzyskaj darmowy terminal na 12 miesięcy!

Przy zakupie terminala warto przemyśleć skorzystanie z programu „Polska Bezgotówkowa”. Program pozwala na uzyskanie trzech terminali płatniczych na cały rok i to za 0 zł! Otrzymanie ich wiąże się z koniecznością spełnienia kilku warunków. Przede wszystkim, ten program skierowany jest do małych i średnich przedsiębiorców, którzy nie podpisali żadnej umowy z operatorem terminali przez ostatnich 12 miesięcy.

Do programu Polska Bezgotówkowa mogą przystąpić:

 • sieci handlowo-usługowe, które obejmują mniej niż 5 placówek;
 • franczyzobiorcy działający w ramach franczyz, które obejmują nie więcej niż 5 placówek.
()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%