Zamknij
REKLAMA

W jaki sposób mogą pomóc szampony na łuszczycę?

12:57, 02.09.2021 | r.
Skomentuj

Łuszczyca to jedna z bardziej problematycznych dermatoz. Nie ma się temu co dziwić, gdyż jest to choroba o charakterze przewlekłym, której całkowite wyleczenie niestety nie jest możliwe. Na szczęście, z tą chorobą można skutecznie walczyć. Jeżeli schorzenie dotknęło skóry głowy, pomóc może chociażby dobry szampon na łuszczycę.

Jakie są objawy łuszczycy głowy?

Zanim zdecydujemy się na jakiś konkretny szampon, powinniśmy zastanowić się nad tym, jakie są właściwie objawy łuszczycy głowy. Schorzenie to bywa bowiem mylone z łupieżem. Łuszczycą nie można się jednak zarazić, gdyż jest to choroba o podłożu autoimmunologicznym. Warto mieć świadomość tego, że choroba ta może pojawić się u osób w każdym wieku. Łuszczyca objawia się najczęściej zmianami o zabarwieniu czerwonym bądź różowym. Z czasem zmiany te zostają pokryte srebrną łuską, która zaczyna odpadać. Nie sposób nie zauważyć, że większości chorych na łuszczyce skóry głowy dokucza uporczywy świąd, a nierzadko także pieczenie naskórka. Ponadto, objawami łuszczycy skóry głowy może być krwawienie zmian. Niestety, skutkiem łuszczycy skóry głowy może być wypadanie włosów. Dlatego też, jak najszybciej należy rozpocząć walkę z tym uciążliwym schorzeniem, aby doprowadzić do remisji objawów lub do zmniejszenia ich natężenia. 

Czego poszukiwać w szamponach na łuszczycę głowy?

Szampon na łuszczycę, aby był skuteczny, musi posiadać odpowiedni skład. Najlepszym rozwiązaniem będzie bez wątpienia kupno kosmetyku o naturalnym składzie. Będzie on wówczas nie tylko skuteczny, ale również bezpieczny i wydajny. W składzie szamponu dedykowanego chorym na łuszczycę warto poszukiwać dziegciu. Charakteryzuje go bowiem działanie łagodnie keratolityczne. Ponadto, składnik ten wykazuje działanie przeciwzapalne i łagodzące. Ekstrakt z aloesu oraz alantoina także mogą pomóc w ukojeniu świądu i złagodzeniu zmian skórnych. Nie sposób nie zauważyć, że szampony na łuszczycę głowy powinny zawierać także dobroczynne olejki. Pozwolą one nawilżyć i zregenerować skórę. W szczególności polecany jest przeciwzapalny olej konopny. 

Jak stosować szampony na łuszczycę?

Szampony na łuszczycę muszą być stosowane zgodnie z zaleceniami producenta. Te zaś znajdziemy zazwyczaj na opakowaniu konkretnego preparatu. Szampon należy wmasować w skórę głowy i pozostawić go na niej przez kilka minut, aby składniki aktywne miały szansę zadziałać. Niesamowicie ważne jest to, aby kosmetyk był stosowany regularnie. Jedynie systematyczna walka z łuszczycą ma jakikolwiek sens. Ponadto, niezwykle ważne jest zachowanie cierpliwości. Rezultaty nie pojawią się przecież od razu. Dostrzeżemy je nie wcześniej jak po dwóch, trzech tygodniach stosowania wybranego przez nas szamponu. Trzeba mieć przy tym na uwadze to, że u niektórych efekty pojawią się wcześniej, a u innych później. Wiele zależy bowiem od wyjściowego stanu skóry. Ważne jest także stosowanie odpowiednich emulsji do skóry głowy, zwłaszcza jeżeli skóra jest zrogowaciała i podrażniona. Wówczas będzie można znacząco złagodzić objawy łuszczycy. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%