Zamknij

Zioła na ból głowy i stres. Które warto wprowadzić do swojej diety?

08:25, 26.08.2021 r. Aktualizacja: 08:25, 26.08.2021
Skomentuj

Przez wiele lat zapomniane, teraz wracają do łask. Zioła, bo o nich mowa, mają liczne właściwości prozdrowotne, dzięki którym każdy z nas może pozbyć się codziennych dolegliwości.

  1. Zioła na stres
  2. Zioła na ból głowy

Produkty ziołowe są dostępne na wyciągnięcie ręki w każdej aptece, jednak znacznie lepiej kupować je w sklepach zielarskich. iZielnik.pl - sklep zielarski online z naturalnymi suplementami i kosmetykami w swoim asortymencie posiada pełną gamę produktów wysokiej jakości.

Zioła na stres

Stres to największy wróg człowieka. Sam w sobie działa niekorzystnie na cały organizm, a dodatkowo powoduje upośledzenie działania wielu narządów. Stresu nie da się uniknąć, jednak można zminimalizować jego skutki, m.in. poprzez wprowadzenie do swojej diety ziół o działaniu uspokajającym i wyciszającym organizm. Takich ziół jest wiele, a sprawdzone produkty stworzone na ich bazie można znaleźć na https://www.izielnik.pl/ziola-na-stres.

Jednym z powszechnie używanych ziół na stres jest melisa lekarska. Zawarte w niej olejki eteryczne, kwas rozmarynowy i flawonoidy działają kojąco na układ nerwowy, a więc nie tylko pomagają zwalczyć stres, ale również ułatwiają zasypianie. Podobne działanie wykazuje kozłek lekarski, znany pod nazwa waleriana. Spożywanie kropli walerianowych pomaga łagodzić dolegliwości zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Równie dobrze działają chmiel, lawenda i rumianek. ten ostatni jest stosowany także jako naturalny środek przy niestrawności u niemowląt.

Zioła na ból głowy

Zioła, które wykazują działanie uspokajające, wpływają również na zredukowanie odczuć bólowych. Ból głowy może mieć różne przyczyny, począwszy od przemęczenia, przez reakcję na zmianę ciśnienia, aż po efekt nadużycia alkoholu, tzw. kac. Na wszystkie te dolegliwości mogą pomóc zioła. W przypadku migrenowych bólów głowy połączonych z wymiotami, ulgę przynosi imbir. Niepokalanek, szałwia i chmiel łagodzą bóle głowy o podłożu hormonalnym, np. podczas miesiączki. Z kolei bóle spowodowane stanami chorobowymi, takimi jak przeziębienie lub grypa, łagodnieją po przyjęciu rumianku lub kory białej wierzby. Ból głowy pojawia się również na skutek zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa lub z powodu stresu - wówczas pomoże kozłek lekarski, melisa i mięta. Wybrać można napary z suszu, herbatki ekspresowe lub gotowe suplementy dostępne na https://www.izielnik.pl/ziola-na-bol-glowy. Niezależnie od formy podania, zioła na ból głowy mogą szybko i skutecznie zwalczyć lub znacznie ograniczyć nieprzyjemne odczucia bólowe.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%