Polski Związek Łowiecki zabrał głos w sprawie bulwersującego zabicia dwóch owczarków podhalańskich przez 70-letniego mieszkańca powiatu szczecineckiego.
o tym, jak śledczy ustalili, że psy zostały zastrzelone z broni myśliwskiej, a ich ciała wrzucono do zbiornika wodnego, PZŁ opublikował oficjalny komunikat. Ton jest jednoznaczny – sprawa „budzi wielki niepokój” i jest „absolutnie sprzeczna z prawem”.
W oświadczeniu podkreślono, że zdarzenie ujawnione 24 listopada w powiecie człuchowskim nie tylko narusza przepisy, ale również godzi w podstawowe zasady etyczne obowiązujące w środowisku myśliwych. PZŁ zapowiedział pełną współpracę ze służbami prowadzącymi postępowanie.
-Deklarujemy pełną gotowość do współpracy ze służbami, które prowadzą postępowanie wyjaśniające.
– czytamy w komunikacie.
Związek zaznacza, że reakcja na takie przypadki musi być natychmiastowa i zdecydowana.
-Osoby dopuszczające się czynów niezgodnych z prawem nie mogą mieć miejsca w środowisku myśliwych.
– podkreśla PZŁ.
Zapowiedziano również wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec 70-latka.
- Na wniosek Łowczego Okręgowego PZŁ w Słupsku, Okręgowy Rzecznik Dyscyplinarny wszczął już postępowanie w tej sprawie.
Polski Związek Łowiecki przypomina, że broń myśliwska nie może być używana do żadnych innych celów niż te, które określa prawo łowieckie, a każde odstępstwo stanowi poważne naruszenie, zagrożone zarówno sankcjami karnymi, jak i dyscyplinarnymi.
-Polski Związek Łowiecki stanowczo potępia takie działania i zapewnia, że wobec myśliwego zostaną wyciągnięte konsekwencje.
Sprawa zastrzelonych psów od kilku dni budzi ogromne emocje zarówno w regionie, jak i w krajowej opinii publicznej. 70-latkowi grozi do trzech lat więzienia.
Zaginęła 16-letnia Nadia Czapiewska.
Wszyscy wiedzą, że Nadia jest zastraszana od lat przez Ojca proszę sie tym zainteresować
magdalena8383
14:34, 2025-11-25
Pościg za złodziejem gigantycznej maskotki
Ale *%#)!& , świnia zwykła , pewnie jakiś podły nierób ... albo ćpun jakiś co nie miał na gieta
gen . Lee
14:14, 2025-11-25
WOŚP 2026 w Szczecinku. Rusza rejestracja wolontariuszy
szczekacze dają znać już w komentarzach
mój nick
13:48, 2025-11-25
WOŚP 2026 w Szczecinku. Rusza rejestracja wolontariuszy
Melona złotego od lat i jest mi z tym dobrze. Niech paszą jurasa peowskie przygupki. Niech Reńka grilluje podwawelską z wytrzeszczem ku uciesze ka l.esona z nochalem brąz i lesjukom zafadniętym brenkiem o iq szparki przy podłodze. Na zdrowie!
Nie paszę
13:22, 2025-11-25
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz