Zamknij
REKLAMA

Klimatyzator przenośny polecany nie tylko latem

08:31, 12.01.2021 | r.
Skomentuj materiał partnera

Ubiegłe lata z rekordowo wysokimi temperaturami przekraczającymi nawet 35°C były wyjątkowo męczące. Klimatyzacja w takim okresie staje się największym przyjacielem, ochładza, dodaje energii i stwarza komfortowe warunki do snu. Na jesień i zimę niezbędny może okazać się klimatyzator przenośny z funkcją grzania, sprawdź dlaczego.

Klimatyzator przenośny z pompą ciepła

Klimatyzator z funkcją grzania - hit czy kit? Latem ochłodzi mieszkanie, wiosną i jesienią podgrzeje powietrze zwłaszcza podczas wieczornego chłodu, a zimą skutecznie ogrzeje - to dodatkowy atut klimatyzatora przenośnego czyniącego go urządzeniem całorocznym!

Dlatego wybierając klimatyzator przenośny zwróć uwagę nie tylko na wydajność, moc chłodzenia czy energooszczędność, ale również na moc grzewczą.

Klimatyzator przenośny - jak działa? 

Klimatyzator działa jak lodówka, wydziela ciepło na zewnątrz chłodząc środek. Zimą jest odwrotnie, do pomieszczenia trafia ciepłe powietrze, a na zewnątrz zimne. Klimatyzacja stała SPLIT składa się z jednostki wewnętrznej (parownika) i zewnętrznej (skraplacza). Klimatyzator przenośny działa dokładnie tak samo, ale nie ma jednostki zewnętrznej - parownik i skraplacz są w jednej obudowie. 

Wymienianie powietrza możliwe jest dzięki parownikowi, skaplaczowi i elastycznej rurze wystawianej poza pomieszczenie przez uchylone okno. W podgrzewaniu lub schładzaniu powietrza niezbędny jest czynnik chłodniczy w postaci gazu. 

Obecnie najlepszym i najbardziej naturalnym jest propan oznaczony R290 - ekologiczny klimatyzator przenośny znajdziesz na ranking-klimatyzatorów.pl. Sterowanie urządzeniem jest bardzo proste - do zestawu dołączony jest pilot którym można ustawić pożądaną temperaturę.

Dlaczego warto wybrać klimatyzator przenośny? 

Klimatyzator przenośny jest tańszy niż klimatyzator stacjonarny SPLIT, a jego największą zaletą jest mobilność i łatwość montażu bez ingerencji w elewację budynku i zajmowania miejsca na balkonie jak w przypadku klimatyzacji stałej. Szybko ochłodzi mieszkanie nawet podczas dużych upałów. Nie czekaj do lata - odkryj korzyści z posiadania klimatyzatora przenośnego i kup już teraz! 

Wybierając klimatyzator przenośny weź pod uwagę:

  • izolację termiczną mieszkania lub domu,
  • wielkość pomieszczenia, które klimatyzator ma chłodzić/ogrzewać,
  • liczbę domowników,
  • rodzaj mieszkania - jeśli jest na poddaszu to będzie się szybciej nagrzewać,
  • wielkość przeszklonych powierzchni.

Jaki klimatyzator przenośny wybrać?

Moc chłodnicza i moc grzewcza 

Jednymi z najważniejszych parametrów klimatyzatora jest moc chłodnicza i moc grzewcza w przypadku klimatyzatora na zimę. 

Przepływ powietrza 

Wskaźnik przepływu powietrza określa tempo schładzania jak i ogrzewania pomieszczenia, czym wyższy tym szybciej ogrzeje mieszkanie. 

Rodzaj czynnika chłodzącego

Czynnik chłodniczy w klimatyzatorze jest niezbędny do ochładzania jak i ogrzewania pomieszczenia. To gaz np R410 jest najpopularniejszy i wykorzystywany w wielu klimatyzatorach przenośnych. Pojawił się również czynnik R290, który jest bardziej ekologiczny dla środowiska niż popularny R410.

Pobór mocy 

Klimatyzator pobiera nawet o 50% mniej prądu niż grzejnik elektryczny! 

Grzejnik elektryczny oddaje tyle samo energii cieplnej ile pobierze energii elektrycznej, a klimatyzator przy takim samym poborze prądu co grzejnik, generuje nawet kilkakrotnie więcej ciepła!

Zakres temperatur

Istotnym parametrem jest wskaźnik temperatur określający do jakiej najniższej temperatury klimatyzator może ochładzać i do jakiej najwyższej ogrzewać. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA