Zamknij
REKLAMA

Jak dobrać podłogę do pomieszczenia

19:13, 24.03.2020 | a.
Skomentuj

Podczas remontu domu trzeba pomyśleć o wielu sprawach. Jedną z nich jest wybór odpowiedniej podłogi do konkretnego pomieszczenia. W polskich pokojach czy salonach królują panele podłogowe oraz piękne drewniane parkiety. Dobrze dobrana podłoga ma służyć przez wiele lat. Na co warto zwrócić uwagę, aby cieszyć idealnym parkietem?

  1. Jak wybrać parkiet?
  2. Dobranie podłogi do wnętrza
  3. Czy listwy przypodłogowe są ważne?

Jak wybrać parkiet?

Podłoga musi być dobrana przede wszystkim do rodzaju pomieszczenia, w jakim ma się znajdować. Dlatego przed zakupem konkretnego towaru należy sprawdzić tak zwaną klasę ścieralności. Każda podłoga powinna być wyposażona w dokładny opis, dlatego łatwo rozpoznamy, czy dany model sprawdzi się na przykład salonie bądź przedpokoju. Kolejna ważna kwestia dotyczy już osobistych preferencji oraz ogólnej aranżacji pomieszczeń. Szeroki wybór drewnianych podłóg znajdziemy w sklepie Parkiet.pl. Firma ta już od ponad 20 lat oferuje swoim Klientom najwyżej jakości parkiety oraz desek podłogowych z różnych gatunków drzew. Na stronie internetowej znajdziemy między innymi podłogi wykonane z takich drzew jak: dąb, jesion, akacja. Oprócz tego można się zdecydować na bardziej egzotyczne okazy, na przykład: jatoba, merbau, doussie bądź orzech amerykański. W ofercie sklepu znajdą również Państwo nowoczesne rozwiązania. Należą do nich panele winylowe, które cieszą się coraz większą popularnością. Jest rozwiązanie pośrednie między drewnianą podłogą a panelami. Są wodoodporne, termoelastyczne. Wykonuje się ze specjalnego syntetycznego tworzywa, co sprawia, że są odporne na uszkodzenia mechaniczne.  

Dobranie podłogi do wnętrza

Oprócz kwestii technicznych warto również skupić się na dobraniu stylu podłogi do wnętrza. Źle dobrana podłoga może zepsuć całą aranżację. Dlatego zanim podejmiemy decyzję, zastanówmy się czy preferujemy tradycyjne wnętrza, czy jednak wolimy zainwestować w bardziej nowoczesne wzory. Piękny i zadbany parkiet może stanowić idealne dopełnienie każdego pomieszczenia. Dlatego warto skorzystać ze usług sklepu, które dodatkowo oferuje wykonanie podłogi na specjalne zamówienie Klientów.

Czy listwy przypodłogowe są ważne?

Remontując dom, musimy również pamiętać o listwach przypodłogowych. Dzięki nim uda nam się wykończyć podłogę tak, aby wyglądała estetycznie. Parkiet.pl, producent listew przypodłogowych, oferuje Klientom szeroki wybór modeli tak, aby udało się wybrać najlepszy produkt do danego typu podłogi oraz ścian. Możemy zdecydować się na białe listwy lub takie, które kolorystycznie będą pasowały do podłogi.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone